Magazín

Společnost Hankook & Company podepsala dohodu s jihokorejskou univerzitou KAIST o vybudování platformy datové infrastruktury

Hankook & Company Co. Ltd., holdingová společnost Hankook Tire & Technology Co. Ltd., uzavřela dohodu s univerzitou KAIST College of Engineering, jejímž cílem je „Symbiotická transformace pro realitu s umělou inteligencí (STAR)“. Smyslem celého partnerství je vybudování platformy datové infrastruktury a posílení spolupráce v oblasti výzkumu se zaměřením na éru po nástupu umělé inteligence.

KAIST je přední jihokorejskou vědecko-technickou univerzitou. Projekt „STAR“ byl spuštěn s cílem vytvořit inovativní platformu otevřených dat v souladu s přechodem na datově orientovanou společnost. Společnosti Hankook & Company a KAIST se shodují na potřebě vytvořit novou přidanou hodnotu v oblasti sběru, analýzy a sdílení dat.

V rámci partnerství bude společnost Hankook & Company zajišťovat univerzitě KAIST podporu při přípravě virtuálního testovacího prostředí a reálného virtuálního testovacího prostředí Symbiosis, jakož i při budování konvergentní platformy pro sdílení dat v cloudu, která se stane hnacím motorem inženýrské fakulty KAISTu. Společnost Hankook & Company si klade za cíl využít při tomto projektu maximální potenciál svého digitálního zázemí v rámci systémového a oboustranně výhodného modelu spolupráce mezi průmyslem a akademickou sférou.

Přečtěte si také:   Hankook opět získal nejvyšší hodnocení v soutěži Auto Express Product of the Year Awards 2023

Hlavní dceřiné společnosti Hankook & Company, včetně Hankook Tire, budou pak po dokončení projektu provádět pilotní programy na podporu konceptu Smart Life, Smart Factory a Smart Mobility (chytrý život, chytrá továrna a chytrá mobilita) s využitím platformy pro sdílení dat. Dceřiné společnosti Hankook hledají příležitosti ke spolupráci v různých oblastech. Patří mezi ně analýza dat ze silničního provozu v reálném čase v oblasti životního prostředí a využití skutečných záznamů o jízdě a údajů o dopravních nehodách shromážděných při výzkumu a vývoji pneumatik.

Společnost Hankook & Company a univerzita KAIST spolupracují již delší dobu a společně dosáhly několika významných úspěchů. V roce 2019 například založily společný digitální inovační centrum HK-KAIST a od té doby podporují výzkum, vývoj a potenciál v oblasti digitálních technologií prostřednictvím digitální transformace. V květnu letošního roku prodloužily dohodu o pokračování provozu centra a další práci na společné studii, která přispěje k identifikaci budoucích akcelerátorů růstu a inovačních příležitostí založených na technologiích.

„Společnost Hankook & Company a univerzita KAIST neustále demonstrují osvědčené postupy vzájemně výhodné spolupráce mezi akademickou sférou a průmyslem, a tvoří nádherný příklad oboustranně výhodného partnerství,“ uvedl Seyeol Ryu, výkonný ředitel týmu pro digitální strategie společnosti Hankook & Company. „I nadále se budeme ze všech sil snažit posilovat výzkumné kapacity v oblasti digitálních technologií budoucnosti.“

Přečtěte si také:   Hankook představuje novou návěsovou pneumatiku Laufenn LF95 pro regionální dopravu

„Pokud se nám v rámci Metaverse (konvergence virtuálního světa a reality) podaří vybudovat experimentální testovací platformu založenou na sdílení dat, která urychlí spolupráci průmyslu a akademické sféry při vývoji nových technologií, budeme pak moci lokálně poskytovat průmyslové školicí programy, které budou generovat talenty pro éru po nástupu umělé inteligence. Jedná se o skvělou příležitost, jak zapojit univerzitní výzkumníky a firmy, zvýšit laťku v této oblasti zase o kus dál a dále rozvíjet jejich dovedností,“ uvedl Dongman Lee, děkan inženýrské fakulty KAISTu.