Alu kola

Ronal představuje první disk s neutrální bilancí emisí CO2

Ronal-R70-blue_Volkswagen_ID.3

Společnost RONAL GROUP uvádí na trh jako první na světě doposud bezprecedentní produkt: nový disk RONAL R70-blue. Tento disk je zpracováván a distribuován s neutrální bilancí emisí CO2, a je proto dalším milníkem v rámci podnikové koncepce trvalé udržitelnosti PLANBLUE, jejíž zásady tvoří základ vnímání ekologické a sociální odpovědnosti společnosti RONAL GROUP.

RONAL R70-blue představuje inovativní produkt, zcela odpovídající principům trvalé udržitelnosti. Disk se vyrábí se 100 % využitím ekologické elektrické energie a tvoří ho z větší části recyklovaný hliník, který je následně dále 100 % recyklovatelný. Společnost RONAL GROUP je již od roku 2018 členem asociace Aluminium Stewardship Initiative (ASI), která je zárukou dodržování přísných kritérií trvalé udržitelnosti a vysoké kvality hliníku.

„Při vývoji disku R70-blue jsme sledovali zásady «Cradle to Cradle» (cirkulární ekonomika), které jakožto regenerativní systém předpokládají využívání a opětovné zhodnocování výrobních zdrojů. Hliník je ze 100 % recyklovatelný, stejně tak i náš disk R70-blue – z jednoho disku může vzniknout opět nový disk,“ vysvětluje ideu stojící za vznikem tohoto produktu Patrick Lämmli, Executive Vice President Group Sales.

Přečtěte si také:   Nové disky RONAL CA1 a CA2 pro obytné vozy, karavany a přívěsy

Emise CO2, jejichž vzniku při výrobě disku RONAL R70-blue nelze předejít, kompenzuje společnost RONAL GROUP v celém rozsahu prostřednictvím specifického projektu s certifikací Gold Standard. Gold Standard představuje mezinárodně uznávaný, nezávislý certifikační standard, který vyznamenává vysoce kvalitativně zpracované projekty na kompenzaci emisí CO2, jež přispívají k trvale udržitelnému vývoji v předmětném regionu. Projekt podporovaný společností RONAL GROUP má název „Utsil Naj – healthy homes for all in Mexico“ (zdravé domovy pro všechny v Mexiku) a zasazuje se různorodými způsoby o pomoc lidem v Mexiku, kteří zvlášť trpí důsledky klimatických změn.

Vedle toho disk R70-blue zahrnuje i další ekologická a společenská hlediska. K tomu náleží ekologické balení s podílem travní vlákniny a starého papíru a rovněž krátká přepravní trasa z německého výrobního střediska v Landau do logistického centra ve Forstu. Příslušenství je připravováno regionálními dílnami zaměstnávajícími osoby s tělesným a duševním poškozením.

Společnost RONAL GROUP významně nasměrovala své jednání v podobě své koncepce trvalé udržitelnosti PLANBLUE již v roce 2016 a stanovila si ambiciózní cíle v oblastech „Our Business“ (naše podnikání), „Our World“ (náš svět) a „Our People“ (naši lidé). Tyto cíle jsou průběžně sledovány a vyhodnocovány a zahrnují témata „Inovativní produkty na principech trvalé udržitelnosti“, „Energie a životní prostředí“ a rovněž „Rozvoj zaměstnanců, bezpečnost práce a ochrana zdraví“.

Přečtěte si také:   RONAL GROUP odhaluje podrobnosti o motorsportovním kole pro Lamborghini SC63

„Chceme se podílet na ochraně klimatu, a máme proto jasné cíle ve smyslu snížení uhlíkové stopy z hlediska emisí CO₂ u našich produktů, nakupovaných komodit, výroby a logistických procesů. Chceme jít v tématu trvalé udržitelnosti příkladem jakožto průkopníci a převzít odpovědnost za naše jednání,“ uvádí Judith Pietschmann, Senior Manager Group Environment u společnosti RONAL GROUP. Lämmli doplňuje: „Naším novým produktem posilujeme naši úlohu inovačního a technologického lídra, který se současně stará o životní prostředí pro současné i budoucí generace.“

Vedle zaměření na trvalou udržitelnost se u disku RONAL R70-blue – stejně jako u všech produktů značek RONAL a SPEEDLINE CORSE – kladl velký důraz na kvalitu a vzhled. Nový disk přesvědčuje uživatele svým sportovním designem s deseti výraznými paprsky uspořádanými s mírným přesazením. Turbínovitý obrys okrajových částí působí optickým dojmem točivého pohybu, čímž disku propůjčuje další vjem celkové dynamičnosti. Díky využití techniky undercut došlo u disku navíc k optimalizaci hmotnosti.

Po disku RONAL R60-blue je R70-blue druhým produktem na principech trvalé udržitelnosti v portfoliu společnosti RONAL GROUP. Ve velikosti 7,5×18 palců v povrchových úpravách Orbit grey a Platinum silver je určen pro množství vozů s upevněním kol na 5 otvorů a hodí se k širokému spektru modelů kompaktní a střední třídy, přičemž je zvlášť vhodný pro novou generaci elektromobilů a hybridních automobilů. Pro vozy VW ID.3, Mercedes třídy A a CLA je k dispozici jako varianta ECE Plug-and-Drive celosvětově bez nutnosti dodatečného zápisu do technického průkazu. Při dodatečné kombinaci s pneumatikami s nízkým odporem lze navíc minimalizovat valivý odpor a snížit spotřebu paliva.

Ronal představuje disk R60-blue, který díky svému tvarování snižuje emise

Disk RONAL R70-blue bude na trhu k dispozici od konce ledna 2021.

Veškeré disky RONAL se vyrábějí se zohledněním přísných požadavků na zkoušky a v kvalitě odpovídající prvotnímu vybavení nových vozů.