Alu kola

Ronal představuje disk R60-blue, který díky svému tvarování snižuje emise

RONAL-R60-Blue

Design RONAL R60-blue je první disk navržený v rámci celého výrobního a životního cyklu podle zásad trvalé udržitelnosti vývoje. RONAL říká: „Zásadu trvalé udržitelnosti bereme coby firma jako základ vnímání naší společenské odpovědnosti a odpovědnosti za ochranu životního prostředí.“

V podobě tohoto disku se podařilo uvést na trh první disk pro osobní vozy, který je v rámci celého výrobního a životního cyklu navržen a vyráběn podle zásad trvalé udržitelnosti vývoje – v Německu, se 100% využitím elektrické energie z ekologických zdrojů a za optimálních pracovních podmínek. Dopady na životní prostředí jsou u disku R60-blue významným způsobem zmírněny, a to především snížením hmotnosti, metodou přípravy materiálu a optimalizací výrobního procesu. Tento disk je tak na jedné straně poslem a milníkem interní podnikové koncepce trvale udržitelného vývoje PLANBLUE a na druhé straně průkopníkem nové, ekologické generace disků.

  • Konkrétně to znamená: Disk pomáhá snižovat emise CO2.

Díky snížení hmotnosti disků R60-blue – přinejmenším o 600 g na jeden disk – lze v rámci výroby a následného provozu při ujeté vzdálenosti 150 000 kilometrů docílit snížení emisí CO2 přibližně o 83 kilogramů.

Disky R60-blue však nejsou v kurzu pouze u řidičů elektromobilů; disky lze ideálně kombinovat s pneumatikami s nízkým valivým odporem a hodí se díky své velikosti 6,5 x 16 palců v provedení jetblack-čelně leštěný jednak na hybridní vozy s novými technologiemi a jednak také na konvenční automobily různých značek, jako například Volkswagen, Audi, SEAT, Škoda, Opel, Nissan, Hyundai, Honda, Mitsubishi atd.

RONAL-R60-Blue-volkswagen-polo