Magazín

Nexen Tire rozšiřuje portfolio zákazníků první výbavy v Evropě o nový Volkswagen Golf

nexen-prvovyroba-volkswagen-golf

Globální výrobce pneumatik Nexen Tire oznámil, že dodává pneumatiky N’blue S a WINGUARD Sport 2 jako originální výbavu (OE) pro nejnovější generaci Volkswagen Golf.

Volkswagen Golf je nejprodávanějším hatchbackem Volkswagenu a od svého prvního uvedení na trh v roce 1974 celosvětově prodal více než 35 milionů kusů. Golf je pro svou praktičnost a jízdní výkon považován za učebnicový příklad kompaktního rodinného automobilu, a proto je uznáván za lídra globálního trhu s hatchbacky. Je široce přijímán jako celosvětový bestseller. Jeho nejnovější model 8. generace, který je vybaven pneumatikami od Nexen Tire, je oproti předchozí verzi úplně přepracován.

Plášť N’blue S byl navržen pro ekologická a vysoce výkonná vozidla, jelikož nabízí minimální valivý odpor. Tato pneumatika poskytuje vynikající odvodnění a brzdný výkon, přitom s jednodušší konstrukcí dezénu. Jako první pneumatika, která přijala technologii Sidewall Aero Dynamic, vyvinutou společností Nexen Tire, zajišťuje N’blue S lepší kilometrový výkon a snížený hluk.

Přečtěte si také:   Elektrický Jeep Avenger bude jezdit na pneumatikách Goodyear

WINGUARD Sport 2 je zimní pneumatika, která byla vyvinutá, aby zajistila stabilní jízdní vlastnosti i na zledovatělých a zasněžených vozovkách. Nabízí vysoký výkon a stálou kontrolu nad vozem. Exceluje při brzdění za mokra i za sucha. Jedná se o prémiovou zimní pneumatiku, která byla optimálně navržena pro špičkové sedany a sportovní automobily.

Volkswagen Golf 8

Plášť N’blue S je na Volkswagen Golf 8. generace osazen ve velikostech 205/55 R16 91V a WINGUARD Sport 2 ve dvou velikostech: 195/65 R15 91H a 205/55 R16 91H. Nexen Tire dodává pneumatiky na první výbavu (OE) pro více automobilů značky Volkswagen včetně Jetta, Polo a T-Roc. Přidáním Volkswagen Golf na tento seznam společnost Nexen Tire významně rozšiřuje své portfolio OE v Evropě.

Nexen Tire v stále posiluje svou konkurenceschopnost v Evropě rozšiřováním své přítomnosti na kontinentu. Společnost v loňském roce dokončila expanzi evropských prodejních, výzkumných a vývojových center v Německu a v srpnu loňského roku uspořádala slavnostní otevření svého závodu v České republice u města Žatec.

Přečtěte si také:   Goodyear vyvinul pneumatiky na míru pro nové Maserati GranTurismo

Nexen Tire bude i nadále rozšiřovat dodávky OE prostřednictvím vylepšování technologií na zajištění kvality a také díky usnadnění přístupu k prémiovým výrobcům automobilů na základě své přítomnosti v Evropě.