Magazín

Goodyear dodá pro elektromobily Audi e-tron GT quattro a RS e-tron GT pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 5

Audi e-tron GT

Automobilka Audi znovu požádala Goodyear, aby pneumatikami vybavil jeden z jejích vlajkových elektromobilů. Pneumatiky Goodyear slouží již od roku 2019 jako originální výbava SUV modelů Audi e-tron. Nyní začne rovnou z výroby na 21palcových pneumatikách Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 jezdit i nová generace cestovních vozů Audi – Audi e-tron GT.

„Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 byly uvedeny na trh v roce 2019 a disponují všemi nejnovějšími technologiemi značky Goodyear,“ řekl Hans Vrijsen, výkonný ředitel společnosti Goodyear pro originální výbavu osobních vozidel v regionu Evropa, Afrika a Blízký východ, „jsou tedy naprosto ideální pro potřeby tak výkonného a ekologického vozidla, jako je Audi e-tron GT.“

Audi e-tron GT je elektromobil, v němž se snoubí sportovní charakter, pohodlí a úsilí o trvalou udržitelnost. S elektromotorem na přední i zadní nápravě zrychlí nejsportovnější verze Audi RS e-tron GT s výkonem 475 kW/646 koní z nuly na 100 km/h za 3,3 sekundy. Díky spojení s elektrickým pohonem všech kol quattro se veškerý dostupný točivý moment motorů přenáší okamžitě na všechna čtyři kola.

„Okamžitý výkon a síla vozu Audi e-tron GT si vysloveně žádá pneumatiky jako Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, které mohou jeho řidičům nabídnout ten nejlepší zážitek z jízdy,“ pokračoval Vrijsen.

Přečtěte si také:   Ronal dodává disky vyráběné s nízkými uhlíkovými emisemi pro nový elektromobil Audi e-tron GT

Pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 5 jsou koncipované jako nejmodernější univerzální letní pneumatiky a Goodyear v nich zužitkoval své nejnovější inovativní technologie, aby dosáhl významného zlepšení brzdných vlastností za mokra a ovladatelnosti na suché vozovce bez jakýchkoli kompromisů, pokud jde o jízdní komfort či hlučnost.

https://auto-mania.cz/prvni-jizda-s-audi-rs-e-tron-gt-jestli-budou-elektromobily-fungovat-takhle-nemame-se-ceho-bat/

Ve snaze o maximální zdokonalení užitných vlastností pneumatik se Goodyear zaměřil na omezení deformace jejich dezénu při přenosu bočních sil. Výsledkem je spolehlivé chování v zatáčkách, vyšší přilnavost a bezproblémová akcelerace, které se společně podílejí na lepší ovladatelnosti vozu na suchém povrchu. Posilují také zpětnou vazbu při řízení a umožňují tak komunikativní a sebejistý zážitek z jízdy.

Přečtěte si také:   Evropský závod společnosti Hankook dosáhl milníku díky certifikaci ISCC PLUS

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 se budou montovat na obě verze Audi e-tron GT v rozměru 265/35 R21 vpředu a 305/30 R21 vzadu. „Společnost Goodyear je hrdá na to, že může dále rozvíjet spolupráci s Audi, jedním z předních výrobců vozidel s elektrickým pohonem, a zároveň podniká další kroky směřující k vývoji pneumatik, které budou splňovat všechny rozmanité specifické požadavky elektrických vozidel,“ uzavřel Vrijsen.