Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Continental PremiumContact 6 a SportContact 7 jsou úspěšné v testech letních pneumatik (2022)

Continental_SportContact7 (1)

Nové pneumatiky Continental SportContact 7 se poprvé objevily v testech letních pneumatik v odborných médiích, ve kterých si vedly skvěle. V porovnání s konkurencí se umístily v čele dvou renomovaných žebříčků. Z testů si odnesly několik superlativů. Kromě SportContact 7 si řadu prvenství z nezávislých testů odnesly i pneumatiky Continental PremiumContact 6.

Pneumatiky Continental SportContact 7 jsou prvním zástupcem sedmé generace letních pneumatik a zároveň nástupcem osvědčených sportovních letních pneumatik značky Continental, které už od svého uvedení na trh bodovaly v testech renomovaných časopisů. V prvním porovnání s pneumatikami dalších značek si vedly velmi dobře, odborníci ocenili především vynikající brzdné vlastnosti za mokra i za sucha a rovněž nejlepší valivý odpor.

SportContact 7 se staly vítězem testů německého magazínu Sport Auto, když mezi konkurencí deseti konkurenčních pneumatik dosáhly jako jediné hodnocení „vynikající“. Stejně tak zvítězily i v testech letních pneumatik 2022 britského youtubera Jonathana Bensona. Jeho „Tyre Reviews“ publikoval test letních UHP pneumatik na youtube kanále a na webové stránce www.tyrereviews.com.


TIP: Najděte si letní pneumatiky Continental SportContact 7 za nejlepší cenu!


„Jsme rádi, že nové pneumatiky Continental SportContact 7 navazují na dosavadní úspěchy pneumatik Continental v nezávislých testech. Stávají se novou vlajkovou lodí naší sedmé generace letních pneumatik. Naším cílem už při vývoji bylo mít nejlepší sportovní letní pneumatiky na trhu pro všechny třídy automobilů,“ říká Magda Nagy, ředitelka Divize marketingu Continental Barum s.r.o.

PremiumContact 6 si z letních testů odnesly čtyři prvenství

Vícero úspěchů v letošních testech si připsaly i další letní pneumatiky: Continental PremiumContact 6.

Přečtěte si také:   Nová pneumatika Continental ContiAttack SM 2 nabízí vysoký kilometrový výkon pro silnice i závodní tratě

Za vítěze v testech je označil švédský magazín Vi Bilägare, oceňující krátkou brzdnou dráhu, dobrou přilnavost v zatáčkách a bezpečné jízdní vlastnosti. Prvenství dosáhly také ve dvou testech finských magazínů Tuulilasi a Tekniikan Maailma, které taktéž vyzdvihly dobrou přilnavost na suchém stejně jako na mokrém povrchu i v zatáčkách, dále bezpečnost a jízdní vlastnosti za každých podmínek.

Za „dobře optimalizované pro výkon na suchu“ s „nejlepším vnitřním hlukem a pohodlím“, s „dobrou ovladatelností na suchu a valivým odporem“ ocenil pneumatiky německý magazín Auto Motor und Sport. I zde se PremiumContact 6 od Continentalu s hodnocením „velmi dobré“ umístily mezi nejlepšími v celém testu.


TIP: Najděte si letní pneumatiky Continental PremiumContact 6 za nejlepší cenu!


Testy letních pneumatik pro rok 2022 zveřejnily také autokluby ADAC (Německo), OEAMTC (Rakousko) a TCS (Švýcarsko). Taktéž v těchto testech PremiumContact 6 zabodovaly, když se objevily na prvním místě mezi konkurencí až osmnácti hodnocených letních pneumatik. S hodnocením „vysoce doporučené“ získaly ocenění jako „velmi vyvážená pneumatika“ s nejlepším výsledkem na mokré vozovce a též s dobrým výsledkem na suché vozovce, přičemž porota je ocenila také jako „dobré ve spotřebě paliva a opotřebení“.