Pneumatiky Celoroční pneumatiky

Bridgestone představí na IAA 2019 portfolio pro řešení globálních výzev v oblasti mobility a realizaci přínosů konceptu CASE

IAA2019

Bridgestone vystaví na letošním 68. mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem své rozsáhlé portfolio produktů i služeb a představí průkopnická řešení, která pomohou utvářet budoucnost mobility.

Bridgestone prochází transformací z výrobce prémiových pneumatik na lídra v oblasti řešení pro mobilitu. Reaguje tím na změny v automobilovém „ekosystému“, určované globálními makrotrendy, mezi něž patří urbanizace, ubývání přírodních zdrojů nebo změna klimatu, a přechodem na koncept mobility CASE, který je založen na konektivitě, autonomii, sdílení a elektrickém pohonu. Bridgestone je průkopníkem nových produktů, technologií a řešení pro mobilitu, splňujících rostoucí požadavky svých zákazníků i světa, jehož je součástí. Své aktivity přitom zakládá na kombinaci know-how v oblasti výroby pneumatik, silného výzkumného a vývojového zázemí, jedinečného porozumění potřebám motoristů a rozvíjení digitálních kompetencí.

Transformace v reakci na rostoucí požadavky

Motoristé čelí rozmanitým výzvám. Bridgestone proto prosazuje velmi přínosná řešení pro mobilitu a digitální aplikace, jejichž cílem je uspokojování požadavků zákazníků. Návštěvníci expozice Bridgestone na IAA se budou moci seznámit mimo jiné s následujícími produkty a službami:

 • Bridgestone Connect – řešení pro předvídavou údržbu na nejvyšší úrovni používá integrovaný telematický hardwarový klíč pro sledování nejdůležitějších komponentů a dat vozidla, jako jsou pneumatiky, brzdy, akumulátor, motorový olej nebo kódy závad, a to v reálném čase. Systém uživatele okamžitě informuje o všech problémech prostřednictvím speciální aplikace.
 • MOBOX – zcela exkluzivní služba s měsíčním předplatným zahrnuje nové pneumatiky, veškeré záruky a ostatní prémiové služby, týkající se vozidla, za výhodný měsíční poplatek. Spotřebitelé mají díky tomu své výdaje pod kontrolou.
 • NEXTFLEET a WEBFLEET, zařazené do portfolia značky Bridgestone po akvizici společnosti TomTom Telematics v dubnu 2019.
  • WEBFLEET – oceňované řešení pro správu vozového parku. WEBFLEET využívá více než 50 000 zákazníků na celém světě, kteří v reálném čase dostávají informace o poloze jednotlivých vozidel. WEBFLEET také umožňuje fleetovým manažerům komunikovat přímo s řidiči, zlepšovat jejich řidičské dovednosti a snižovat spotřebu paliva. A to vše včetně kompatibility s řešeními třetích stran, která umožňuje síťové propojení do rozsáhlého „ekosystému“.
  • NEXTFLEET – řešení společnosti TomTom Telematics pro síťově propojené automobily. NEXTFLEET, představený v roce 2018, je určen pro firmy, které se zabývají správou vozidel, i pro jednotlivé řidiče. Systém poskytuje individuální přehledy pro správu smluvních podmínek, údržbu vozidel, ale také sledování odcizeného vozidla, podporu při řešení následků nehody a mnoho dalších služeb prostřednictvím internetového portálu, aplikace MyCar a rozhraní (API), která jsou kompatibilní s ostatními systémy třetích stran.

Průkopník budoucnosti pneumatiky

Bridgestone se ve snaze o překonávání současných výzev, před nimiž stojí mobilita, a v úsilí o realizaci budoucího konceptu CASE nezabývá pouze vývojem digitálních řešení. Společnost je také průkopníkem řady nových technologií pro vývoj pneumatiky budoucnosti, které budou vyhovovat stále rostoucím požadavkům. Na IAA 2019 budou představeny následující technologie pneumatik Bridgestone:

 • Enliten – inovativní lehká pneumatika Bridgestone snižuje emise CO2 a zvyšuje hospodárnost. Valivý odpor pneumatiky Enliten je v průměru o 20 procent nižší než u standardních prémiových letních cestovních pneumatik pro prvovýbavu. Inovativní pneumatika je zároveň o 10 procent lehčí bez kompromisů v oblasti provozních vlastností.1
 • B-Silent – technologie minimalizuje hladinu vnitřního hluku na všech druzích povrchu a zvyšuje komfort řidiče. B-Silent splňuje požadavky na snížení hlučnosti u elektromobilů a zároveň se přizpůsobuje trendu rostoucí urbanizace.
 • Technologie run-flat – technologie run-flat je součástí portfolia řešení Bridgestone pro případy poškození pneumatiky. Pneumatika s technologií run-flat může i po úplné ztrátě tlaku pokračovat v jízdě, a to 80 km rychlostí až 80 km/h. Bridgestone je díky této technologii i nadále v čele vývoje bezproblémové mobility.
 •  B-Seal – je další součástí portfolia řešení Bridgestone pro situace, kdy dojde k poškození pneumatiky. B-Seal je technologie Bridgestone, která automaticky utěsní poškozenou pneumatiku. Tím je zaručeno zachování tlaku v pneumatice, jejímž běhounem pronikl hřeb, kámen nebo jiný předmět o průměru až 5 mm.
 • Technologie ologic – technologie snižuje valivý odpor, zvyšuje hospodárnost a minimalizuje emise CO2 díky velkému průměru pneumatiky s malou styčnou plochou a úzké šířce pneumatiky, jež snižuje aerodynamický odpor vzduchu.

Výše uvedenými technologiemi disponují pneumatiky Bridgestone pro prvovýbavu mnoha modelů prémiových značek, jako jsou Audi, BMW nebo Mercedes. Bridgestone je spolehlivým partnerem výrobců prémiových automobilů na celém světě. Společnost v loňském roce optimalizovala vlastnosti svých pneumatik pro prvovýbavu více než 120 nových modelů podle požadavků 15 renomovaných výrobců automobilů.

V expozici Bridgestone budou vystavena také koncepční jízdní kola s bezvzduchovými pneumatikami „Air-Free“, které eliminují riziko ztráty tlaku po poškození pneumatiky. Technologie „Air-Free“ s jedinečným uspořádáním nosných paprsků zbavuje uživatele nutnosti hustit pneumatiky. Technologie také přispívá k efektivnějšímu využívání zdrojů v porovnání s tradičními jízdními koly. Návštěvníci autosalonu IAA si budou moci vyzkoušet jízdu na koncepčních jízdních kolech „Air-Free“ a dokonce se na nich zúčastnit soutěže.

Expozice se stěžejními produkty

Na IAA 2019 budou rovněž vystaveny nejdůležitější zimní, letní a celoroční pneumatiky Bridgestone:

 • Blizzak LM005 – nedávno představená zimní pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 poskytuje řidičům výjimečnou ovladatelnost a bezpečnost dokonce i na mokrém, zasněženém nebo zledovatělém povrchu. Blizzak LM005 je nejlépe hodnocenou zimní pneumatikou v disciplínách brzdění na mokru a průjezd zatáčkou na mokru v testech renomované nezávislé organizace TÜV SÜD2 a první zimní pneumatikou, která obdržela hodnocení A na informačním štítku EU za přilnavost na mokru pro kompletní produktovou řadu.
 • Turanza T005 – vítěz testu letních pneumatik, pořádaného autoklubem ADAC v roce 2019, obdržel nejvyšší hodnocení provozních vlastností na mokrých i suchých silnicích. Turanza T005 nabízí nejlepší výkony ve své třídě na mokru3, vynikající hospodárnost a mimořádně dlouhou životnost.
 • Weather Control A005 – historicky první celoroční cestovní pneumatika Bridgestone splňuje požadavky spotřebitelů, kteří hledají komfort celoročního používání ve spojení s vynikající úrovní ovladatelnosti a bezpečnosti. Weather Control A005 kombinuje hodnocení A, nejlepší ve své třídě, za přilnavost na mokru na informačním štítku EU s kompetentními výkony na sněhu a mimořádně dlouhou životností.

Všechny uvedené stěžejní produkty Bridgestone budou vystaveny s revoluční technologií run-flat DriveGuard, která řidičům umožňuje pokračovat v jízdě 80 km rychlostí až 80 km/h při zachování veškeré ovladatelnosti. Výsledkem je ještě vyšší úroveň komfortu a bezpečnosti v každodenním provozu.

V expozici nebude chybět ani produktová řada Firestone

Na IAA 2019 bude kromě produktové řady Bridgestone zastoupena také značka Firestone, a to následujícími stěžejními zimními, letními a celoročními pneumatikami:

 • Winterhawk 3 – specifická konstrukce poskytuje řidičům vše potřebné pro jízdu v zimních podmínkách: harmonické vlastnosti, pohotové reakce a mimořádnou ovladatelnost, na kterou se mohou řidiči vždy spolehnout.
 • Roadhawk – oceněna nejvyšším hodnocením A na informačním štítku EU. Pneumatika Roadhawk nabízí nejlepší přilnavost na mokru a brzdné výkony na suchu ve své třídě4. To však není všechno. Tato pneumatika se vyznačuje také dlouhou životností a trvale vysokou úrovní provozních vlastností.
 • Multiseason GEN 02 – nedávno představená druhá generace pneumatiky Multiseason posouvá laťku jak v oblasti provozních vlastností, tak z hlediska poměru cena/výkon. Pneumatika Multiseason je určena pro všechny povětrnostní podmínky, což potvrzuje hodnocení B v disciplíně přilnavost na mokru na informačním štítku EU a symbol horského štítu a sněhové vločky.

Zastavte se v expozici společnosti Bridgestone a objevte více o její vynikající produktové řadě pneumatik i o jejích nových technologiích a řešeních pro mobilitu, umožňujících řidičům pokračovat v jízdě v jakékoli situaci.

Návštěvníci autosalonu budou mít také příležitost seznámit se s globálním partnerstvím společnosti Bridgestone s olympijskými a paralympijskými hrami a s její kampaní „Běžte za svými sny, ať se děje cokoli“, a to necelý rok před zahájením Letních olympijských her 2020 v Tokiu, sídle společnosti. Bridgestone usiluje o zlepšování způsobu, jímž lidé cestují, žijí, pracují a tráví volný čas, podporováním olympijského hnutí a inspirováním lidí všech věkových kategorií, dovedností a zájmů k realizaci svých snů a překonávání překážek, jimž čelí na své cestě životem.