Magazín

Bridgestone obouvá z prvovýroby dalších několik modelů BMW

the-new-bmw-m850i-xd small

Bridgestone je největším dodavatelem pneumatik pro vozy BMW. Bridgestone posouvá běžné hranice nabídky a poptávky využíváním nejmodernějších technologií v konstrukci pneumatik. Skvělým příkladem jsou nové modely X5, řada 8 a řada 3, jejichž prvovýbava zahrnuje pneumatiky Bridgestone.

Pneumatiky na zakázku pro kompletní produktovou řadu

Počet modelů BMW vybavených přímo z výroby pneumatikami Bridgestone nepřetržitě roste již od prvopočátku vzájemné spolupráce v roce 1995. Bridgestone nyní dodává BMW celosvětově kompletní sortiment pneumatik pro prvovýbavu zahrnující veškeré rozměry, které BMW používá napříč všemi modelovými řadami. Dodávané pneumatiky Bridgestone pro originální výbavu jsou vždy vyvíjeny speciálně pro příslušný model vozidla procesem trvajícím obvykle déle než dva roky. To vedlo společnost Bridgestone ke snížení valivého odporu na dříve neslýchanou úroveň, minimalizaci spotřeby paliva a prodloužení životnosti pneumatiky. Zároveň Bridgestone pokračoval ve zvyšování bezpečnosti, brzdných vlastností, ovladatelnosti a komfortu. Nemluvě o technologii run-flat, precizně naladěné k umožnění pokračovat v jízdě i po průrazu pneumatiky, a neméně inovativní technologii „ologic“, která byla vyvinutá speciálně pro splnění specifických požadavků elektromobilů, jako jsou modely BMW i3, i3s a i8.

Bridgestone dosáhl v roce 2018 nejlepších výsledků v oblasti prvovýbavy

Podpora luxusu nové generace

Během vývoje pneumatiky pro prvovýbavu modelu BMW X5 byla zřejmá nutnost zajištění fenomenálně hladké jízdy. Bridgestone proto naladil pneumatiky k harmonické spolupráci s elektronicky řízenými tlumiči, pětiprvkovou zadní nápravou a nastavitelným vzduchovým odpružením tohoto SUV s pohonem všech kol.

Po rozsáhlém a pečlivém dolaďování a testování bylo BMW schváleno osm konfigurací Bridgestone pro originální výbavu evropských verzí modelu X5 s koly o průměru ráfku 18“ až 21“. Letní pneumatika Alenza 001 byla schválena pro své vynikající provozní vlastnosti, výjimečnou ovladatelnost a pohotové reakce na mokru a suchu. Jako zimní pneumatika byl schválen model Blizzak LM001, proslulý výjimečnou trakcí a provozními vlastnostmi na pevném i rozbředlém sněhu. Vybrané verze využívají technologie Bridgestone run-flat.

Přečtěte si také:   Hankook vybavuje plně elektrický Hyundai IONIQ 6 pneumatikami Ventus S1 evo 3 ev

Zaměřeno na komfort a sportovní výkony

Společnost Bridgestone vyvinula pro nové BMW řady 8 pneumatiky, které zvýrazňují jeho pohodlnost a sportovní výkony. Výzkumný a vývojový tým značky Bridgestone začal doslova s čistým listem papíru, aby zkonstruoval pneumatiky k překonání veškerých očekávání. Použitím inovativního procesu mísení zkombinovali jedinečné materiály k vytvoření směsi poskytující excelentní přilnavost na mokru i suchu a tuhost, která přispívá lepšímu zatáčení a zpětné vazbě. Společnost Bridgestone s potěšením přivítala schválení pneumatiky Bridgestone Turanza T005 a Potenza S007 jako prvovýbavu vozů BMW řady 8. Několik vybraných verzí také využívá technologie run-flat.

test-2019-bmw-m850i-xdrive-coupe
Test BMW M850i xDrive Coupé (2019)

Inovativní pneumatiky díky virtuálním konstrukčním metodám

Při vývoji pneumatik pro nejnovější BMW řady 3 byl společností Bridgestone použit virtuální konstrukční 3D software pro analýzu a jemné naladění tvaru pneumatiky a rozložení tlaku. Tato metoda také umožnila zdokonalit adhezi na mokrém a suchém povrchu. Dalším prvkem této inovace je nová směs, která vylepšuje regulaci teploty a roložení materiálu v běhounu pro vyšší výkon. Bridgestone také snížil valivý odpor na nejlepší úroveň ve své třídě.

Bridgestone reakce společnosti BMW velice těší. Pro letní provoz byla vybrána pneumatika Turanza T005, roli zimní pneumatiky převezme Blizzak LM001 a pro celoroční provoz bude dodávána pneumatika LS100A. Technologií run-flat je vybaveno 11 ze 17 různých pneumatik.

Zaměření na budoucnost

Mark Tejedor, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA, odpovědný za prvovýbavu, má velkou radost zejména z velmi úzké spolupráce mezi oběma společnostmi. „Úspěchy, jichž dosahujeme společně s BMW, řeší aktuální výzvy a pomáhají nám optimalizovat technologie, a to zejména v oblastech bezpečnosti a provozních vlastností.“

„Těšíme se na pokračování intenzivního partnerství mezi značkami Bridgestone a BMW, v jehož rámci budou v roce 2019 uvedena na trh rozmanitá vozidla BMW.“