Magazín

Bridgestone dosáhl v roce 2018 nejlepších výsledků v oblasti prvovýbavy

BMW i3 Bridgestone ologic

Bridgestone byl v roce 2018 v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) vybrán jako nový dodavatel pneumatik pro prvovýbavu více než 120 verzí vozidel. To znamená zvýšení o více než 30 procent. Na pneumatikách Bridgestone nově sjíždí z montážních linek od loňského roku více než 40 různých modelů více než 15 výrobců.

Bridgestone je ve svém oboru lídrem v oblasti investic do výzkumu a vývoje. A výrobci automobilů tuto skutečnost oceňují. Kvalitu a inovace produktové řady prémiových pneumatik Bridgestone potvrzují výrobci automobilů, jako jsou značky Toyota, Mercedes-Benz a Porsche, kteří tyto pneumatiky používají pro prvovýbavu svých vozidel.

Bridgestone si zároveň udržuje postavení hlavního dodavatele značek Audi, SEAT a Škoda a zůstává strategickým partnerem koncernu Volkswagen. Počet pneumatik, dodávaných pro vozy Audi, se v průběhu uplynulých pěti let zdvojnásobil. Bridgestone navíc úzce spolupracuje také se značkou BMW, která používá rozmanité typy pneumatik Bridgestone jako originální výbavu vozidel BMW řady 3, BMW X3, BMW řady 7, BMW X5/X7 a BMW Z4.

Výrobci automobilů si vybírají pneumatiky Bridgestone pro prvovýbavu rozmanitých modelů. Mezi ně patří automobily s elektrickým i hybridním pohonem, jako je BMW i3s, Toyota Corolla, nové Audi Q3, univerzální vozy, jako je Audi A6 Allroad, cestovní automobily, reprezentované například modelem Opel Insignia, inovativní BMW řady 8, ale i luxusní SUV Porsche Cayenne, Maserati Levante, Alfa Romeo Stelvio nebo sportovní vozy, včetně modelů Ferrari Portofino a Renault Mégane R.S., resp. R.S. Trophy. Více než 85 procent pneumatik pro prvovýbavu je nyní určeno pro kola s průměrem 17“ nebo větším.

Náročný vývoj

Bridgestone vynakládá na vývoj a konstrukci pneumatik mimořádné úsilí. Společnost spolupracuje s výrobci automobilů a ke splnění jejich požadavků využívá vynalézavosti a kreativity svých vývojářů. Pneumatiky jsou pečlivě optimalizovány pro specifickou konstrukci příslušného vozidla, aby byly zaručeny požadované provozní vlastnosti za všech podmínek. Bridgestone tak dokáže reagovat na jakékoli výzvy, ať se jedná o valivý odpor a spotřebu paliva, snižování hlučnosti, zvyšování komfortu nebo jízdní vlastnosti. Bridgestone dosahuje specifických vylepšení pneumatik cíleným využíváním vyspělých technologií.

Přečtěte si také:   Porsche 911 Dakar bude jezdit na pneumatikách Pirelli Scorpion All Terrain Plus

Revoluční technologie

Bridgestone v oblasti technologií nepřetržitě stanovuje nová měřítka. Mezi nejmodernější řešení patří například technologie B-Silent, ologic nebo zdokonalená technologie Run-Flat. Všechny součásti pneumatik Bridgestone splňují svou konstrukcí požadavky výrobců automobilů. Nejmodernější technologie pro dezén pneumatik umožňují společnosti Bridgestone vyrábět pneumatiky s vyváženými vlastnostmi, které skvěle ladí s charakterem vozidla a jeho nastavením. V této oblasti nalézají uplatnění například směsi Nano Pro-Tech s vysokou odolností vůči opotřebení nebo směsi s vysokým obsahem rovnoměrně rozptýlené siliky či nově koncipované dezény, tvarová řešení dutin a optimalizované tloušťky povrchových vrstev, ale také inovativní procesy míchání směsí.

Partnerství pro budoucnost

Podle Marka Tejedora, viceprezidenta pro prvovýbavu ve společnosti Bridgestone EMEA, umožňuje individuální přístup společnosti Bridgestone optimalizovat jedinečný charakter jakéhokoli vozidla. „Automobilový průmysl prochází rychlou transformací. V jejím rámci se automobily stávají ve stále větší míře síťově propojené, autonomní, sdílené a elektrické. Bridgestone pro tyto změny nabízí nová řešení a technologie jako odpověď na nejnáročnější výzvy, před nimiž stojí výrobci automobilů. Pneumatiky, které vyvíjíme v současnosti, musí splňovat požadavky nadcházejících dvou až pěti let či dokonce ještě mnohem vzdálenější budoucnosti.“

Partnerství a spolupráce při vývoji se projevuje i v dalších oblastech mimo rámec individuální konstrukce pneumatik. „Umožňuje nám kráčet novými směry, které vedou do budoucnosti,“ říká Tejedor. „Vyvíjíme nové pneumatiky i řešení a služby pro mobilitu, které jsou ještě efektivnější a lépe přizpůsobené vozidlům a novým trendům vývoje v automobilovém průmyslu než dosud. Tímto způsobem zajistíme, že řidiči dojedou do svého cíle za všech okolností.“