Pneumatiky Letní pneumatiky

Barum Bravuris 5HM: Nová generace letních pneumatik představena

Barum přichází s novinkou pro letní sezonu 2019, pláštěm Bravuris 5HM. Jde o další generaci oblíbeného modelu Bravuris, který osmkrát po sobě patřil v kategorii letních plášťů k nejpopulárnějším výrobkům na webu Heureka.cz. Bravuris 5HM je vyroben z nové směsi High Mileage, zajišťující ještě vyšší kilometrový výkon a odolnost. Díky sníženému valivému odporu šetří palivo a patentovaný design do sebe uzamykatelných lamel zvyšuje tuhost dezénu, což vede k lepší trakci a ovládání na suché i mokré vozovce.

Barum se u svých výrobků řídí základním heslem: „Chytrá volba“. Stejně tomu bylo i při vývoji nového pláště. „Při vývoji nové pneumatiky Bravuris 5HM jsme využili naše letité zkušenosti z výroby plášťů. Výsledkem je pneumatika, která splňuje hlavní požadavky zákazníků, kteří se chtějí při jízdě maximálně spolehnout na své pneumatiky,“ uvádí Juraj Ižvolt, ředitel Divize marketing Continental Barum s.r.o.

Další úroveň úsporné pneumatiky s dlouhou výdrží

Nové pneumatiky si zakládají na vynikajících vlastnostech plášťů Bravuris 3, které inženýři s pomocí nejmodernějších technologií ještě vylepšili. „Letní sezona je výrazně delší než zimní a řidiči během ní podnikají více delších cest. V první řadě jsme se proto zaměřili na kilometrový výkon pneumatiky. Ten je s použitím nové směsi High Mileage o 15 procent vyšší oproti modelu Bravuris 3. Výrazné zlepšení zaznamenaly i další parametry – jako např. hlučnost pláště a valivý odpor, který se mimo jiné promítá i do výsledné spotřeby vozidla. To vše při zachování vysokých standardů bezpečnosti pneumatik jako u všech pneumatik z dílny koncernu Continental, tedy i domácí české značky Barum. Výsledkem je Bravuris 5HM, letní pneumatika s vynikajícími jízdními vlastnostmi,“ popisuje nový plášť Aleš Langer z oddělení Zákaznického servisu Continental Barum s.r.o.

Pro společnost Barum je názor zákazníků velmi důležitý, proto byla nová pneumatika Bravuris 5HM zařazena i do projektu testovacích jezdců. „Prostřednictvím našich facebookových stránek jsme oslovili řidiče, kteří by se do testování chtěli zapojit. Zájem byl obrovský a do projektu se přihlásilo téměř 800 řidičů z Česka a Slovenska. Na přelomu února a března jsme vybrali reprezentativní vzorek deseti motoristů, kterým jsme na jejich vůz obuli pneumatiky Bravuris 5HM. Budeme tak mít možnost potvrdit kvalitu a životnost plášťů v reálném provozu, na českých a slovenských silnicích,“ uvádí Juraj Ižvolt. Jak celý test probíhal a jaké jsou naměřené hodnoty, můžete sledovat na facebooku Barum Pneumatiky CZ. Finální výsledky budou zřejmé až po skončení testu, tedy na konci září.

 

Vzhled bočnice reprezentuje značku Barum

Před zimní sezonou 2018 představil Barum pneumatiku Polaris 5 s inovativním designem bočnice, který jasně reprezentuje tuto značku. Na ten navazuje i Bravuris 5HM. Tento design však není jen vizuálně působivý, je i funkční. Chrání plášť před poškozením například při kontaktu s obrubníkem. Kromě povinných grafických prvků je na bočnici nově vyobrazen i speciální symbol „Barum Infinity“, související s výjimečným kilometrovým výkonem pláště Bravuris 5HM. „Design na bočnicích našich pneumatik interpretuje tři základní hodnoty značky: odolnost, cenovou dostupnost a správnost řidičovy volby. Nyní nás od konkurence odlišují nejen výborné vlastnosti plášťů, ale i jejich vzhled,“ uvádí Juraj Ižvolt.

Přečtěte si také:   Falken e. ZIEX je pneumatika určená přímo pro elektromobily

Nové pláště jsou k dostání pro osobní vozy i pro SUV a v nabídce je najdeme i ve zcela nových rozměrech. Bravuris 5HMobujete na ráfky o průměru 15 až 21 palců a šířce od 175 do 295 milimetrů. To v konečném důsledu znamená, že nabídka rozměrů pokrývá 91 % trhu pneumatik pro osobní vozy a více než 50 % trhu pro SUV.

Nová letní pneumatika Bravuris 5HM znovu rozšířila nabídku Barum, do které patří i předchozí modely Bravuris 2 a 3, Bravuris 4×4, Brillantis 2, Vanis 2 pro lehké užitkové vozy a dodávky, celoroční pneumatika Quartaris 5 a zimní pláště Polaris 5 a SnoVanis 2 opět pro VANy.

Pneumatiky Barum v soutěži ProduktRoku 2018

Soutěž ProduktRoku, kterou každoročně pořádá největší nákupní portál a srovnávač cen na českém trhu Heureka.cz, letos ovládly v kategorii pneumatik opět výrobky Barum. Mezi letními pneumatikami zvítězil plášť Barum Brillantis 2, obhájil tak své umístění z loňského roku a celkově zvítězil již po čtvrté. Mezi třemi finalisty nechyběl ani model Bravuris, který se pravidelně umisťuje na předních příčkách od vzniku soutěže v roce 2011. V kategorii zimních pneumatik kralovala loňská novinka Barum Polaris 5, a je tak více než důstojný nástupce modelu Polaris 3, který tuto kategorii vyhrál sedmkrát v řadě.