Alu kola

ALCAR představil novinky kol AEZ, DOTZ a Dezent pro rok 2020

DOTZ Suzuka dark BMW M4_imagepic03

Rok 2019 byl pro společnost ALCAR BOHEMIA ve znamení pokračujícího růstu prodejů u většiny nabízených produktů, a to i přes meziroční zhruba 4% pokles registrací nových osobních automobilů na českém trhu. Od února 2019 do ledna 2020 společnost ALCAR BOHEMIA dodala na český trh o 4 % litých kol více než v roce předešlém. Prodej kompletních kol s pneumatikou a většinou i s TPMS senzorem vzrostl 6,5krát na více jak 6 500 kompletů, ozdobných krytů na ocelová kola prodal ALCAR o 47 % více a v segmentu senzorů TPMS narostl o 28 %. Jediný pokles, a to o 4 % ALCAR BOHEMIA zaznamenal v sortimentu ocelových kol, kde vývoj kopíruje celoevropský trend.

Základní podmínkou úspěchu je samozřejmě kvalitní produkt, a proto ALCAR začal rok 2020 designovou ofenzívou svých prémiových značek AEZ, DOTZ a DEZENT. Šest zcela nových designů v celkem jedenácti barevných variantách nabízí automobilovým fanouškům spoustu možností, jak si svůj vůz v letošním roce vylepšit a zároveň vyladit k obrazu svému. Nové designy jsou homologované pro kompletní spektrum automobilů od těch malých až po prémiové luxusní modely. Pro mnoho vozů jsou novinky schváleny ECE homologací v originálním rozměru, což znamená, že kola není třeba dodatečně zapisovat do technického průkazu vozidla. Další výhodou je použití originálních šroubů a matic a ve většině případů také možnost vložení originální středové krytky. Motoristům tato pozitiva nabízí chytrou alternativu k mnohdy dražším kolům, která nabízí výrobce automobilu.

Skvělým pomocníkem při výběru kol je unikátní ALCAR 3D konfigurátor kol na www.alcar.cz. Ten zobrazuje v realistické fotografické kvalitě kompletní nabídku litých kol z produkce ALCARu na modelech všech běžně prodávaných automobilů. Co je důležité, zobrazuje pouze ty kombinace, které mají potřebnou homologaci pro provoz na veřejných komunikacích v ČR. Návštěvník konfigurátoru tak na jednom místě získá všechny potřebné informace o schválených kolech, pneumatikách i systémech pro měření tlaku v pneumatikách.

Přečtěte si také:   MINI Cooper SE Cabrio dostane kola z lehké slitiny vyrobená ze 100% recyklovaného hliníku

Novinky 2020: AEZ, DOTZ a DEZENT

Novinka AEZ Kaiman je dostupná v rozměrech od 17 do 20 palců a svým čistým sebevědomým designem skvěle padne modelům vyšší střední třídy. Varianta s lakováním s titanovým leskem působí nekompromisně, zatímco matně grafitové lakování s leštěnou čelní plochou dodává kolu jemnost a sportovní eleganci. ECE homologace je k dispozici například pro modely BMW řady 3, 4 a 5, Audi A4 a A6, Škoda Superb, Volkswagen Passat, Opel Insignia a další.

Druhá novinka značky AEZ North, je šitá na míru speciálně pro automobily značky Volvo. Tento moderní design s dvojitými paprsky byl vyvinutý pro populární automobily značky Volvo, jakými jsou například XC40 a XC60, V90 Cross Country, V60 a V40 nebo pro limuzíny S90 a S60. AEZ North je dostupný ve dvou barevných provedeních v rozměrech od 18 do 21 palců a na většinu modelů je k dispozici v originálních rozměrech s ECE homologací bez nutnosti dodatečného zápisu do technického průkazu vozidla.

V novém designu DOTZ Suzuka se protíná špičkový design s maximálním výkonem. Sportovně elegantní design Suzuka je dostupný v široké škále aplikací ve variantě s černým lakem a v kombinaci černého laku a leštěné čelní plochy. V rozměrech od 18 do 20 palců si tímto designem mohou zkrášlit vůz například majitelé Audi A3 až A7 včetně modelů S a RS, BMW řady 3 až 6 včetně modelů BMW M, Mercedes-Benzu od E třídy až po S třídu a mnoha dalších.

Nový agresivní sportovní design s dvojitými paprsky DOTZ Interlagos zaujme svým moderním designem ve tvaru hvězdy. Interlagos představuje nový expresivnější designový výraz značky DOTZ. Dostupný je s lakováním s titanovým leskem a v kombinací grafitového laku s leštěnou čelní plochou. Optimalizace jeho hmotnosti zlepšuje jízdní vlastnosti vozu, zatímco ECE homologace umožňuje co nejjednodušší použití bez další administrativy například u vozů Volkswagen Polo a Golf, Audi A3, Škoda Octavia, SEAT Leon a Toledo, Mercedes-Benz třídy A a třídy B a dalších.

Poslední novinkou značky DOTZ je hmotnostně optimalizovaný design určený pro malé vozy. DOTZ LimeRock je k dispozici výhradně ve 4-děrovém provedení a jeho ECE homologaci mohou využít například majitelé vozů FIAT 500, Opel Corsa, Ford Fiesta a Fiesta ST, Renault Clio, Citroen C3 a DS 3. Zkrátka elegantní řešení DOTZ pro chytrý tuning!

Přečtěte si také:   Koncepční vůz Opel Experimental sází na kola s technologií RONAL

DDEZENT TA darkEZENT obohacuje svou nabídku atraktivní černoleštěnou verzí designu TA dark, která nabízí nabízí odolný a dynamický design pro vozy SUV v rozměrech od 16 do 20 palců. Sofistikované dvojité paprsky DEZENT TA dark zvýrazní siluety moderních SUV, jakými jsou například Volvo XC 40 a XC 60, Audi Q2, Q3 a Audi Q5, BMW X3, Toyota RAV4 nebo Honda CR-V, pro které je kolo k dispozici s ECE homologací. Ani majitelé dalších automobilů si však nemusí zoufat, protože DEZENT TA dark je schválen například i pro vozy Škoda Karoq a Kodiaq, Kia Sportage nebo Hyundai Santa Fe.

Všechna litá, ocelová i hybridní kola z produkce ALCARu, jsou i nadále vždy na čelní straně označena značkou „KBA“ nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX. Samozřejmostí je, v případě potřeby zápisu nového rozměru kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla, vystavení Typového listu, který jediný tento zápis snadno umožňuje. ALCAR také poskytuje na celý sortiment litých kol značek AEZ, DOTZ a DEZENT tříletou záruku.

K litým kolům AEZ a DOTZ bezpečnostní šrouby zdarma

ALCAR svým zákazníkům opět zvýhodňuje nákup prémiových značek litých kol AEZ a DOTZ, které letos představily mnoho atraktivních novinek. V případě, že si k jakémukoliv designu od značky AEZ nebo DOTZ objednají ke kolům bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus, dostanou je od ALCARu zdarma. Akce platí od 1. 3. do 30. 6. 2020 a motoristé jí tak mohou využít během celé jarní sezóny přezouvání.

ALCAR BOHEMIA dodává kompletní kola na nové vozy všech tříd

ALCAR BOHEMIA aktuálně dodává kompletní kola na nové vozy všech kategorií, například Audi Q7 a Q8, Volkswagen Transporter 6, Hyundai Tucson, Kona a i30, Toyota Corolla a RAV4 a mnohé další. Importéři i značkoví car dealeři, kteří tím šetří vlastní skladovací prostory i čas nutný k montáži kompletům, využívají zejména kola v originálních rozměrech se schválením ECE, u kterých se nepoužívají středící kroužky a ve většině případů lze použít také originální šrouby či matice i středové krytky s logem výrobce vozidla. Kompletní kola si obchodní partneři ALCARu mohou objednat s pneumatikou zcela dle svého výběru včetně senzorů TPMS. Jednou ze značek pneumatik, kterou jim ALCAR BOHEMIA může nabídnout za zajímavých podmínek je značka Falken, kterou ALCAR do České republiky oficiálně dováží. Špičkové japonské pneumatiky značky Falken si našli cestu do prvovýbavy mnohých automobilových značek a v současné době jsou jimi v rámci OE vybaveny například modely Volkswagen Up, Polo, Tiguan, T-Roc, Touran a Passat, SEAT Ibiza a Ateca, Audi Q3 a A1 City Carver, Škoda Superb, Jeep Compass, Toyota Auris a Corolla, Honda HR-V a Civic, Porsche Macan, Mercedes-Benz třídy G nebo americký pick-up RAM 1500.

AEZ Kaiman

AEZ North

DOTZ Suzuka

DOTZ Interlagos

DOTZ LimeRock

DEZENT TA dark