Testy pneumatik Testy zimních pneumatik

Zimní pneumatiky Hankook přesvědčují v nezávislých evropských testech

Hankook Winter i*cept evo on BMW 7 series

Chystáme se na zimu a výrobce pneumatik Hankook má pro nás tři vynikající zimní pneumatiky i*cept RS 2, i*cept Evo 2 a i*Pike RS 2. Všechny tři modely se umístily na předních místech nezávislých testů pneumatik, pořádaných redakcemi automobilových časopisů. Zimní pneumatiky výrobce Hankook tak navazují na dosažené úspěchy v testech loňské sezóny 2017.

Pokud záleží na výrobci Hankook, zima může klidně přijít. Výrobce prémiových pneumatik vstupuje do zimní třemi mimořádnými modely. Pneumatiky Winter i*cept RS 2, Winter i*cept Evo 2, Winter i*Pike RS 2 docílily v nezávislých testech napříč Evropou nadprůměrných výsledků. Pořadatelé nezávislých testů z Německa, Finska, Ruska, Švédska a Velké Británie vychvalovali především krátkou brzdnou dráhu a dobrou ovladatelnost zimních pneumatik Hankook na zasněžené vozovce. Winter i*cept RS 2 – úspěšný model výrobce Hankook, určený do mírných podmínek střední a západní Evropy, se umístil mezi špičkové produkty v několika testech německých a anglických redakcí odborného tisku. Pneumatika přesvědčila pořadatele testů především díky své „mimořádné ovladatelnosti v zimním období“ (Autobild, Německo, 38/2018). Na sněhu je Winter i*cept RS 2 „velmi spolehlivou, precizní pneumatikou s intenzivní trakcí“ (auto motor sport, Německo, 21/2018) a jak na suché, tak i na mokré vozovce tato pneumatika přesvědčila svojí bezpečnou a snadno ovladatelnou jízdou (Auto Express, Velká Británie, 09/2018). Pneumatika Winter i*cept RS 2 tak navazuje na dobré výsledky testů z loňského roku.

Do zimních povětrnostních podmínek na silnicích střední a západní Evropy je mimořádně vhodná také pneumatika Winter i*cept Evo 2. Vysoce výkonná zimní pneumatika přesvědčila v testech především díky svému vynikajícímu brzdnému výkonu na zasněžené vozovce a optimální stabilitě v zatáčkách. Zimní dezén vykazoval „příkladné brzdné vlastnosti při brzdění na sněhu.“ Pneumatika Hankook i*cept Evo 2 je kromě toho „snadno ovladatelná na mokré vozovce“ a „bezpečná“ na suché vozovce (sport auto, Německo, 11/2018). Do oblastí ve Skandinávii a v Rusku s hojnou nadílkou sněhu a ledu, kde trvale vládnou teploty pod nulou, Hankook dodává mimo jiné pneumatiky i*Pike RS 2. Zimní pneumatiky s hroty obsadily špičková místa v aktuálních testech ruských a skandinávských redakcí. Přesvědčily především mimořádně dobrým chováním při brzdění na sněhu, jakož i dobrým vedením stopy na ledu (Za Rulem, Rusko, 09/2018). Vývoj tohoto nového dezénu probíhal již v testovacím centru Ivalo, v severním Finsku, které po svém slavnostním otevření začátkem roku 2017 slouží k náročným testům zimních pneumatik Hankook, určených zejména pro evropské trhy.

Přečtěte si také:   Goodyear radí, jak lépe zvládat jízdu v zimě. Naučte se, jak se stát v zimě sebejistějším řidičem

„Jsme velice pyšní, že jsme s našimi modely zimních pneumatik uspěli v tak vysokém počtu testů v různých zemích,“ prohlásil Han-Jun Kim, prezident společnosti Hankook Tire Europe. „Pravidelně dosahované vynikající výsledky v nezávislých testech zimních pneumatik napříč Evropou a Společenstvím Nezávislých Států jednoznačně dokládají, že náročným uživatelům umíme dodávat vhodné produkty, určené do širokého spektra provozních podmínek.“