News

Zimní pneumatika Nokian WR D4 je úspěšná v testech

Nokian WR D4 Mercedes-Benz

Pneumatika Nokian WR D4 získala úctyhodné sdílené 2. místo v testu zimních pneumatik německého autoklubu ADAC. Z celkem 16 testovaných pneumatik Nokian WR D4 dosáhla nejlepších výsledků na sněhu. Dobrého výsledku dosáhla také na suchu, z testovaných pneumatik získala rovněž velmi dobré hodnocení díky nízké spotřebě paliva.

ADAC je největší evropský autoklub, jeho výsledky testů jsou pravidelně přebírány spotřebitelskými časopisy a mnoha organizacemi po celé Evropě, například rakouským ÖAMTC nebo švýcarským TCS.

Nokian WR D4 v rozměru 215/65 R16 byla hodnocena jako „Doporučená“ v testu ÖAMTC a TCS, „Uspokojivá“ v testu ADAC. Také další rozměr 195/65 R15 pro menší auta získal v testu stejné hodnocení. Pneumatika byla hodnocena jako nejlepší na sněhu a s velmi nízkou spotřebou paliva.

Jako nejseverněji položený výrobce pneumatik je Nokian Tyres skutečným odborníkem na zimní pneumatiky určených do všech zimních podmínek. Pneumatika Nokian WR D4 je vhodná zejména pro neustále se měnící středoevropské zimní počasí. Je mistrem v přilnavosti a její jedinečné inovace umožňují bezpečnou a vyváženou jízdu. Technologie Nokian Tyres Block Optimized Siping a Twin Trac Silica umožňují této pneumatice stabilní přilnavost, kontrolu řízení a také vynikající palivovou účinnost.

ADAC

Kompletní test je k přečtení ZDE.

ÖAMTC

Kompletní test je k přečtení ZDE.

TCS

Kompletní test je k přečtení ZDE.