Pneumatiky Zimní pneumatiky

Zimní pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 sbírá úspěchy v testech

Bridgestone_Blizzak_LM005-zimni_pneu

Pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 si v poslední době připsala na své konto řadu vítězství v testech renomovaných evropských časopisů. Pneumatika Blizzak LM005, kterou Bridgestone představil na začátku roku 2019, zvítězila v testech zimních pneumatik 2020 britského časopisu Auto Express a německých periodik auto motor und sport, ACE Auto Club Europa a Auto Bild sportscars.

Při svém debutu v testu zimních pneumatik časopisu Auto Express dosáhla pneumatika Blizzak LM005 celkového výsledku 100 % a zvítězila nad devíti konkurenčními pneumatikami. Časopis ji označil za „ideální pneumatiku pro britské řidiče“. Pneumatika, testovaná v rozměru 205/55 R 16 na kolech vozu Volkswagen Golf, obsadila první místo ve čtyřech z 11 kategorií: akvaplaning v přímém směru, brzdění na mokru, ovladatelnost na mokru a brzdění na suchu. Druhé místo patřilo pneumatice Blizzak LM005 při testech akvaplaningu v zatáčce, na mokré kruhové dráze a v hodnocení vnitřního hluku.

Časopis auto motor und sport zařadil do svého zimního testu pneumatiku Blizzak LM005 v rozměru 225/50 R 17 na voze BMW řady 3. Produkt značky Bridgestone byl celkově nejlepší na mokru a dosáhl nejlepších výkonů ve své třídě při testech brzdění a ovladatelnosti na mokru. Časopis auto motor und sport označil pneumatiku, která předvedla také nejvyšší adhezi na sněhu v příčném směru, za celkového vítěze testu před dalšími devíti účastníky a charakterizoval ji jako „velmi bezpečnou, všestrannou pneumatiku“.

Test zimních pneumatik 2020, organizovaný autoklubem ACE Auto Club Europa, ovládla rovněž pneumatika Blizzak LM005 rozměru 225/50 R 17, a to v konkurenci dalších osmi pneumatik. Pneumatika Bridgestone na kolech vozu BMW řady 3 dosáhla nejlepšího hodnocení na sněhu díky zisku nejvyššího počtu bodů ve všech jednotlivých testech na sněhu. Kromě toho byla nedostižná také v ovladatelnosti a brzdění na mokru a v brzdění na suchu. V celkovém hodnocení byla „velmi doporučovaná“ jako jediná pneumatika v testu.

Bridgestone Blizzak LM005 je vítězem testu zimních pneumatik ADAC (2020)

Auto Bild sportscars, časopis o sportovních, prestižních a upravených vozech připravovaný redakcí německého motoristického týdeníku Auto Bild, rovněž vyhlásil pneumatiku Blizzak LM005 vítězem svého zimního testu. Vlajková loď v portfoliu zimních pneumatik značky Bridgestone předstihla 11 konkurentů a vysloužila si zvláštní ocenění za provozní vlastnosti na mokru. Testovány byly pneumatiky rozměru 225/40 R 18 na voze Volkswagen Golf GTI. Pneumatika Bridgestone byla nejlepší v celkovém hodnocení na mokru. Nejlepších výsledků přitom dosáhla v testech ovladatelnosti na mokru a adheze v příčném směru na mokru.

Časopis Auto Bild zařadil pneumatiku Bridgestone Blizzak LM005 ve svém vlastním zimním testu, jehož se zúčastnilo více než 50 konkurentů, na druhé místo. Pneumatika byla označena za „příkladnou“ na základě nejlepších výsledků při brzdění na mokru a sněhu a nejlepších celkových provozních vlastností na mokru. Pneumatika Blizzak LM005 skončila na druhém místě také v testu deseti zimních pneumatik pro SUV, který uspořádal časopis o SUV ALLRAD, připravovaný redakcí Auto Bildu – a znovu byla prohlášena za „příkladnou“. Pneumatika byla nejlepší v ovladatelnosti na suchu, celkovém hodnocení na suchu a brzdění na mokru.

Výše uvedená ocenění následují po zveřejnění výsledků testu zimních pneumatik 2020, který uskutečnil největší autoklub v Evropě ADAC. Pneumatika Blizzak LM005 v něm získala nejlepší hodnocení ze všech 15 účastníků. Pneumatika dosáhla nejlepších výsledků také v testech, které v roce 2019 uskutečnily časopisy AMS, Auto Bild a firmenauto. Auto Bild jmenoval v rámci těchto testů společnost Bridgestone „Výrobcem zimních pneumatik roku 2019/20“.

Výjimečná ovladatelnost, bezpečnost a pocit jistoty v náročných podmínkách

Pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 poskytuje řidičům optimální provozní vlastnosti na mokru, sněhu a ledu. Tým společnosti Bridgestone se nejprve dotazoval 20 000 řidičů z celé Evropy, jakým opravdovým výzvám čelí na zimních silnicích. Na základě výsledků průzkumu pak vytvořil pneumatiku, která nabízí výjimečnou ovladatelnost, bezpečnost a pocit jistoty v náročných podmínkách.

Bridgestone Blizzak LM005 je nová zimní pneumatika s nejnovější směsí Bridgestone Nano Pro-tech

Bridgestone v současnosti nabízí pneumatiku Blizzak LM005 ve 171 rozměrech pro kola s průměrem ráfku 14 až 22 palců. Symbol horského štítu a sněhové vločky ve spojení s označením M+S potvrzuje, že pneumatika splňuje veškeré požadavky evropské legislativy na zimní provoz.

Emilio Tiberio, provozní a technický ředitel společnosti Bridgestone EMIA, ohledně nejnovějších úspěchů pneumatiky Blizzak LM005 uvedl: „Blizzak LM005 je naší historicky nejúspěšnější pneumatikou, a to nejen díky svým vynikajícím provozním vlastnostem na silnicích, ale také na základě uznání, jehož se jí dostává od nezávislých odborníků. Za skvělé výsledky v aktuálních testech vděčíme našim mimořádným investicím do výzkumu a vývoje pneumatik a naší tvrdé práci i nesmírnému úsilí při vývoji a výrobě této pneumatiky. Díky tomu nabízíme řidičům efektivní řešení nejčastějších a nejtíživějších problémů při řízení automobilu v zimních měsících. Je skvělé, že excelentní provozní vlastnosti pneumatiky Blizzak LM005 potvrzují a oceňují i nezávislé testy.“