Magazín

YOKOHAMA bojuje proti změně klimatu. Přihlášení se k „Task Force on Climate-related Financial Disclosures“

YOKOHAMA_scene_of_nature (1)

Výrobce pneumatik YOKOHAMA přihlíží od ledna roku 2022 k doporučením organizace „Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD)“*. Japonská firma se již dříve přihlásila k udržitelnému růstu. Jedním z nejdůležitějších cílů managementu přitom je bojovat proti změně klimatu a tím coby firma přispět k společenské odpovědnosti. Informace o opatřeních, která se těchto témat týkají, mají být od tohoto okamžiku předkládány na pozadí doporučení organizace TCFD.

Střednědobý plán schválený výrobcem pneumatik pro obchodní roky 2021 až 2023 „YOKOHAMA Transformation 2023 (YX2023)“ se již velmi výrazně orientuje podle takzvaných směrnic ESG. Zkratka ESG znamená v hospodářském světě „Environment, Social, Governance“, v češtině tedy „životní prostředí, sociální oblast a řízení firmy“. Termín se vztahuje na řízení a správu, které se zaměřují na nejrůznější kritéria udržitelnosti. Díky svým „iniciativám na poli ESG“ se širokým záběrem a čím dál většímu úsilí v této oblasti by firma YOKOHAMA chtěla výraznou měrou napomoci řešení společenských problémů. Tady jde zejména o tři klíčové cíle: uhlíková neutralita, recyklace a harmonická koexistence s přírodou.

Přečtěte si také:   Společnost Nokian Tyres se zavázala chránit Baltské moře. Cílem je snížení ekologické zátěže námořní dopravy

* Organizace TCFD byla založena v roce 2015 mezinárodním orgánem Financial Stability Board (FSB) se sídlem ve Švýcarsku v reakci na požadavek G20. Přáním bylo analyzovat informace týkající se klimatu. Zároveň přitom šlo i o opatření týkající se souboru těchto témat, která by měla být prováděna finančními ústavy. Taskforce doporučuje podnikům a ostatním organizacím vyhodnocovat a analyzovat finanční dopady rizik a příležitostí změny klimatu.