Alu kola

Výhody hliníkových kol a rady pro správný výběr

racing-line-a1227

Každý, komu záleží na vzhledu i jízdních vlastnostech auta, už možná někdy přemýšlel nad nákupem hliníkových kol. Na první pohled vypadají mnohem zajímavěji v porovnání s klasickými plechovými disky, ale to není všechno. Alu disky mají i další výhody, o kterých se zmíníme v tomto článku. Chybět nebudou ani praktické rady pro výběr těch správných kousků.

Jaké jsou výhody hliníkových disků?

Jeden z rozdílů mezi plechovými a hliníkovými disky je určitě cena. Dražší varianta z lehkých slitin však za svou cenu nabízí mnoho estetických i ryze praktických výhod. Jak už název disků napovídá, jednou z výhod je nižší hmotnost oproti plechovým kolům. Díky nižší hmotnosti se s těmito koly lépe manipuluje a potěší i lehké snížení průměrné spotřeby. Další velkou a poměrně důležitou výhodou je lepší odvod tepla. Tato vlastnost umožňuje efektivnější chlazení brzd a zabraňuje přehřátí pneumatik. Výsledkem tak je zvýšení životnosti brzdného systému i samotných pneumatik. Rozdíl pravděpodobně poznáte i na jízdním projevu, který se při dobře seřízené geometrii zlepší a naplno se projeví možnosti vašeho vozidla.

Potom je tu samozřejmě otázka designu, který je u hliníkových kol krásný a celý vůz doslova prozáří a na první pohled zvýší jeho hodnotu. Na výběr máte ze stříbrných, bílých, či kombinovaných disků. A protože jsou to kola opravdu krásná, mohou se stát terčem zlodějů. Z toho důvodu je dobré pořídit si sadu bezpečnostních šroubů a matic, které se dají povolit pouze s pomocí kompatibilního klíče, takže kola nemůže odmontovat každý na počkání.

Poraďte si s výběrem nových alu kol

Hliníková kola pořídíte ideálně rovnou od dodavatele disků do ČR, např. v internetovém obchodě www.alukola-obchod.cz. Disky si můžete prohlédnout i při osobní návštěvě prodejny v Hradci Králové, kde je možné odebrat i objednávku. Na stránkách najdete praktický filtr – konfigurátor alu kol, do kterého zadáte značku, model, ročník vašeho vozidla a velikost kol a vybíráte z vhodných elektronů. V takto přefiltrované nabídce jsou již všechny druhy kol vhodné právě pro váš vůz. Jakmile si zvolíte vhodný design, můžete objednat. V ceně jsou i šrouby, matice a další příslušenství pro pohodlnou obutí na vozidlo. Navíc při objednání dopoledne ve všední den je velmi pravděpodobné, že kola přijdou už následující den. Ihned se tak budete moci pustit do výměny za nová kola.

Přečtěte si také:   MINI Cooper SE Cabrio dostane kola z lehké slitiny vyrobená ze 100% recyklovaného hliníku

Pořiďte i nové pneumatiky

Když už budete v nakupování nových kol, byla by škoda nepořídit k tomu rovnou i pneumatiky. Jelikož existují jak letní, tak celoroční disky, tak hliníková kola se mohou používat po celý rok. Rozmyslete si tedy, jaké gumy na ně necháte navléknout a jestli se vám to bude takto hodit. Kombinace nových disků se zbrusu novými neojetými pneumatikami pozvedne jízdní vlastnosti vozidla na jinou úroveň. Snížíte spotřebu a zároveň zvýšíte bezpečnost, protože staré gumy bývají tvrdé a nemohou nabídnout dostatečně krátkou brzdnou dráhu v případě potřeby.

Při pořizování nových kol spolu s pneumatikami a jejich následnou montáží na automobil nezapomeňte i na seřízení geometrie. Z toho důvodu je lepší přenechat tento úkol na specializovaném servisu, kde si elegantně poradí s vyvážením kol i správným seřízením geometrie právě pro váš vůz. Jakmile bude všechno perfektně sladěné, můžete se těšit na opravdu povedený výsledek. Nakonec se budete sami sebe ptát, proč jste si hliníková kola nepořídili už dávno.

Tak na nic nečekejte, podívejte se na nabídku krásných elektronů od společnosti Racing Line a vyberte ty správné pro svého čtyřkolového mazlíka. Uvidíte, že z výsledku budete nadšeni po všech stránkách a přitom jde o relativně levnou investici, kterou je navíc možné následně využít i na jiné vozidlo, pokud bude sedět typ a velikost kol.