20201006_Hankooks_Virtual_Compound_Design_system_recognised_by_Journey_to_Automation_Awards

Virtuální systém společnosti Hankook na návrhy běhounů pneumatik byl oceněn na udělování cen Journey to Automation

Výrobce prémiových pneumatik Hankook dostal ocenění „velmi chvályhodné“ v kategorii „Výroba pneumatik – výrobce“ na předávání cen Journey to Automation Awards (J2A Awards), pořádané periodikem European Rubber Journal. Cena byla společnosti udělena za systém Virtual Compound Design (VCD).

Neu-Isenburg, Německo, 7. října 2020 – Výrobce prémiových pneumatik Hankook dostal ocenění „Velmi chvályhodné“ v kategorii „Výroba pneumatik – výrobce“ na předávání cen Journey to Automation Awards (J2A Awards). J2A Awards, které pořádá European Rubber Journal (ERJ), jedna z předních světových publikací v automobilovém průmyslu, oceňuje úsilí výrobců pneumatik v oblasti automatizace a digitální transformace. Během zahajovacího ceremoniálu předávání cen byl Hankook oceněn za svůj systém Virtual Compound Design (VCD), který předpovídá vlastnosti běhounů pneumatik a nachází jejich optimální kombinaci prostřednictvím analýzy prováděné umělou inteligencí (AI).

Systém VCD byl založen v roce 2015 a byl vyvinut jako projekt, který má položit základy pro vývoj pneumatik řízený umělou inteligencí. Společnost Hankook ze svého předchozího výzkumu AI pneumatik shromáždila různá data a provedla řadu analýz, aby zjistila, zda by mohla být použita jako tzv. „big data“ a zda by se zde dala využít AI.

V následujících letech Hankook začíná spolupracovat s prestižním korejským institutem pro výzkum a vývoj KAIST (Korea Advanced Institute of Science & Technology) na rozvoji modelu AI, který společnost vytvořila. Toto partnerství vedlo ke zlepšení přesnosti díky aplikaci nové technologie AI, jako je automatické strojové učení (Auto-ML). Následovala integrace Amazon Web Services do všech procesů, která společnosti Hankook umožnila ukládat, zpracovávat a analyzovat obrovské množství dat, jako jsou data shromážděná ze systému VCD. Hankook plánuje systém AI do roku 2023 postupně integrovat do procesu vývoje běhounů pneumatik, který bude spuštěn příští rok, a dokončit technologii virtuálního návrhu běhounů pneumatik.

Přečtěte si také:   Pozor na sjeté gumy! Když způsobíte nehodu, s pojistkou se můžete rozloučit!

„Jsme velmi poctěni tím, že jsme dostali uznání za tuto výzvu, kterou jsme přijali, abychom změnili budoucnost mobility a vytvářeli nekonečné možnosti prostřednictvím digitální transformace. Věříme, že náš závazek pokroku a vývoje v tomto novém projektu nejen změní způsob výroby pneumatik v budoucnu, ale stanoví i nové paradigma pro celý automobilový průmysl,“ říká Bonhee Ku, viceprezident a výkonný technický ředitel Hankook Tire & Technology Co..

Kromě systému VCD společnost Hankook vyvinula řadu technologií založených na technologii AI, včetně „automatického kontrolního procesu“ (Automatic Inspection Process) založeného na AI a digitálních senzorech a predikčním systému abnormalit CMS+ (Hankook Condition Monitoring System Plus) v souladu s ambicí společnosti vést digitální transformaci v automobilovém průmyslu.