Magazín

Virtuální systém společnosti Hankook na návrhy běhounů pneumatik byl oceněn na udělování cen Journey to Automation

20201006_Hankooks_Virtual_Compound_Design_system_recognised_by_Journey_to_Automation_Awards

Výrobce prémiových pneumatik Hankook dostal ocenění „velmi chvályhodné“ v kategorii „Výroba pneumatik – výrobce“ na předávání cen Journey to Automation Awards (J2A Awards), pořádané periodikem European Rubber Journal. Cena byla společnosti udělena za systém Virtual Compound Design (VCD).

Neu-Isenburg, Německo, 7. října 2020 – Výrobce prémiových pneumatik Hankook dostal ocenění „Velmi chvályhodné“ v kategorii „Výroba pneumatik – výrobce“ na předávání cen Journey to Automation Awards (J2A Awards). J2A Awards, které pořádá European Rubber Journal (ERJ), jedna z předních světových publikací v automobilovém průmyslu, oceňuje úsilí výrobců pneumatik v oblasti automatizace a digitální transformace. Během zahajovacího ceremoniálu předávání cen byl Hankook oceněn za svůj systém Virtual Compound Design (VCD), který předpovídá vlastnosti běhounů pneumatik a nachází jejich optimální kombinaci prostřednictvím analýzy prováděné umělou inteligencí (AI).

Systém VCD byl založen v roce 2015 a byl vyvinut jako projekt, který má položit základy pro vývoj pneumatik řízený umělou inteligencí. Společnost Hankook ze svého předchozího výzkumu AI pneumatik shromáždila různá data a provedla řadu analýz, aby zjistila, zda by mohla být použita jako tzv. „big data“ a zda by se zde dala využít AI.

V následujících letech Hankook začíná spolupracovat s prestižním korejským institutem pro výzkum a vývoj KAIST (Korea Advanced Institute of Science & Technology) na rozvoji modelu AI, který společnost vytvořila. Toto partnerství vedlo ke zlepšení přesnosti díky aplikaci nové technologie AI, jako je automatické strojové učení (Auto-ML). Následovala integrace Amazon Web Services do všech procesů, která společnosti Hankook umožnila ukládat, zpracovávat a analyzovat obrovské množství dat, jako jsou data shromážděná ze systému VCD. Hankook plánuje systém AI do roku 2023 postupně integrovat do procesu vývoje běhounů pneumatik, který bude spuštěn příští rok, a dokončit technologii virtuálního návrhu běhounů pneumatik.

Přečtěte si také:   Jak mohou řidiči ovlivnit uhlíkovou stopu svých pneumatik? Energeticky účinné pneumatiky mají význam

„Jsme velmi poctěni tím, že jsme dostali uznání za tuto výzvu, kterou jsme přijali, abychom změnili budoucnost mobility a vytvářeli nekonečné možnosti prostřednictvím digitální transformace. Věříme, že náš závazek pokroku a vývoje v tomto novém projektu nejen změní způsob výroby pneumatik v budoucnu, ale stanoví i nové paradigma pro celý automobilový průmysl,“ říká Bonhee Ku, viceprezident a výkonný technický ředitel Hankook Tire & Technology Co..

Kromě systému VCD společnost Hankook vyvinula řadu technologií založených na technologii AI, včetně „automatického kontrolního procesu“ (Automatic Inspection Process) založeného na AI a digitálních senzorech a predikčním systému abnormalit CMS+ (Hankook Condition Monitoring System Plus) v souladu s ambicí společnosti vést digitální transformaci v automobilovém průmyslu.