News

Společnost Komatsu schválila plášť Continental EM-Master pro kolové nakladače řady Dash 8

Continental_OE Approval Komatsu

Japonský výrobce stavební, těžební, lesnické a armádní techniky Komatsu nedávno schválil pneumatiky Continental EM-Master ve verzi E3/L3 i E4/L4 na používání v aplikaci s různými povrchy. Od ledna 2020 si zákazníci v Evropě mohou vybrat radiální pneumatiky Continental ve velikosti 20.5 R25, 23.5 R25, 26.5 R25 nebo 29.5 R25, pokud si zakoupí jeden z kolových nakladačů Komatsu řady Dash 8 (WA270-8, WA320-8, WA470-8, WA-480-8, WA500-8).

Pneumatika EM-Master pro kloubové dempry, nakladače a kolové buldozery

Pneumatika EM-Master od společnosti Continental je vyrobena na míru pro potřebu výstavby a těžby surovin, pro které se využívají kloubové dempery, kolové nakladače a buldozery. Pneumatika EM-Master E3/L3 má standardní hloubku dezénu a větší vzdálenost mezi dezénovými bloky, což zvyšuje samočisticí vlastnosti, záběr a ovladatelnost i na měkkých a bahnitých površích. Otevřená struktura dezénu zajišťuje nižší zahřívání a tím se zvyšuje životnost pláště.

Continental EM-Master E4/L4
Continental EM-Master E4/L4

V porovnání s modelem E3/L3 má pneumatika EM-Master E4/L4 větší dezénové bloky s menšími mezerami mezi nimi. Díky tomu pláště poskytují vyšší ochranu kostry a dobrou odolnost vůči průrazu, čímž snižují riziko defektů a následných odstávek. Menší rozestupy mezi pětihrannými bloky běhounu zabezpečují plynulejší jízdu a dobrý záběr i na tvrdých a kamenitých površích. Díky svému objemnému dezénu nabízí pneumatika EM-Master E4/L4 i vyšší motohodinový nájezd.

Inteligentní pneumatiky: EM-Master je již z výroby vybavena senzory tlaku a teploty

Pneumatika EM-Master je z výroby vybavena integrovanými senzory, které nepřetržitě monitorují tlak a teplotu. Příslušné údaje je možné sledovat a zobrazovat pomocí systému ContiPressureCheck na monitorování tlaku v pneumatikách jednotlivých vozidel nebo pomocí technologie ContiConnect pro celé vozové parky. Tím se maximalizuje bezporuchový provoz, snižuje počet odstávek a zvyšuje efektivita. Tyto systémy zároveň poskytují vyšší bezpečnost vozidla.