Magazín

Společnost Hankook podporuje akci „Volkswagen ID.4: Velkolepá roadshow po USA“

20210714_Hankook_supports_the_Volkswagen_ID.4_Great_Roadshow_through_the_U.S.

Výrobce pneumatik Hankook opět spolupracuje s agenturou Challenge4 a společností Volkswagen. V Německu dobře známý řidič, pokořitel rekordů – Rainer Zietlow – je nyní na cestách v rámci velkolepé roadshow po USA s plně elektrickým vozem VW ID.4. Během loňského turné s ID.3 po Německu mistrně zvládaly 18palcové zimní pneumatiky Hankook i*cept evo3 nástrahy středoevropského podzimního a zimního počasí. Na včera zahájeném turné po USA od pobřeží k pobřeží absolvuje vůz VW ID.4 tuto výzvu na pneumatikách Hankook Kinergy AS EV o rozměrech 235/55 R19 na přední a 255/50 R19 na zadní nápravě.

Agentura Challenge4 bude pilotovat nový elektromobil společnosti Volkswagen, který od července do října procestuje 36 000 mil v režimu „plně elektrický“ po všech 48 sousedících státech USA. Turné provede zastávky u více než 600 různých obchodních zastoupení společností Hankook a Volkswagen. Kromě toho bude také zastávka v závodě Hankook v Clarksville v Tennessee. Turné vozu VW ID.4 po USA odstartovalo 13. července 2021 z centrály VW v Herndonu ve Virginii, odkud nejdříve bude projíždět severní částí země až po západní pobřeží, než se přes jižní trasu zase bude přes jednotlivé státy unie vracet zpět. Turné bude ukončeno 18. října v závodu Volkswagen Group v americké Virginii.

Prezident a generální ředitel společnosti Hankook Tyre & Technology, Sooil Lee, k tomu řekl: „Jako dlouholetý partner agentury Challenge4 a společnosti Volkswagen v oblasti pneumatik je společnost Hankook potěšena, že dostala příležitost být dodavatelem pro jejich turné po Americe,“. „Jsme přesvědčeni, že naše pneumatiky Kinergy AS EV, speciálně vyvinuté pro elektrická vozidla, náležitě zapůsobí v tomto náročném turné svým nízkým valivým odporem, výjimečnou přilnavostí, ovladatelností a zvýšenou odolností.“

Přečtěte si také:   Pneumatiky Goodyear jako originální výbava nového Citroënu ë-C3

Rainer Zietlow, řidič a zakladatel agentury Challenge4 prohlásil: „Na tuto cestu požadujeme pneumatiky, které vydrží nejrůznější podmínky, jimž budeme čelit v různých částech země,“. „Nízký valivý odpor pneumatik Kinergy AS EV společnosti Hankook nám umožní snížit počet nabíjecích stanic, které budeme muset navštívit, a zvýšená přilnavost těchto pneumatik za mokra, schopnost reagovat na vysoké počáteční zrychlení a vynikající stabilita a ovladatelnost budou velmi důležitými faktory pro úspěch tohoto turné.“

Turné VW ID.4 po USA (VW ID.4 USA Tour) lze sledovat od 13. července pomocí GPS mapového trasovače na adrese https://vwid4-usatour.com/, kde je GPS mapa aktualizována každých 15 minut s uvedením aktuální polohy VW ID.4. Stejně jako u turné ID.3 po Německu bude agentura Challenge4 podporovat SOS dětské vesnice a daruje 10  centů za každý ujetý kilometr.