Magazín

Společnost Bridgestone byla vybrána jako dodavatel pneumatik pro Audi Q4 e-tron

20220713_Hankook_to_equip_the_Audi_Q4_etron_and_Q4_Sportback_etron_01

Společnost Bridgestone byla vybrána jako dodavatel pneumatik pro Audi Q4 e-tron – první elektricky poháněné kompaktní SUV značky Audi. Aby společnost Bridgestone splnila náročné technické požadavky Audi, vyvinula speciálně pro model Q4 e-tron pneumatiky s velmi nízkým valivým odporem a technologií ENLITEN. Udržitelná technologie ENLITEN s odlehčenou konstrukcí snižuje valivý odpor pneumatik až o 30 % a hmotnost až o 20 %, čímž prodlužuje dojezd elektromobilu a díky lepšímu využití zdrojů snižuje dopad na životní prostředí.1

Letní pláště Bridgestone pro Audi Q4 e-tron s rezervou splňují požadavky na mezní hodnotu valivého odporu vyžadovanou k získání klasifikační třídy „A“ na evropském štítku hodnocení účinnosti, přitom však nepřipouštějí žádné kompromisy v otázce jízdní stability, která je pro vozidla s pohonem zadní nápravy zásadní.

Společnost Bridgestone vnímá elektromobilitu jako obrovskou příležitost ke snížení emisí CO2 a k ekologicky udržitelnější mobilitě a je hrdá na to, že může na urychlení příchodu elektrické budoucnosti spolupracovat se značkou Audi.

Přečtěte si také:   Continental UltraContact NXT vyhrála Swiss Automotive Show Innovation Award 2023

Na evropském trhu je nyní k dispozici Audi Q4 e-tron s letními pneumatikami Bridgestone Turanza ECO a zimními pneumatikami Blizzak LM005. Obě byly speciálně pro tento model vyvinuty v Evropě, kde se také vyrábějí.