Alu kola

Ronal nabízí disky i pro obytné přívěsy a karavany

RONAL_R64-Ford_Transit

Skupina Ronal Group vyvíjí vedle hliníkových disků pro osobní vozidla, autobusy a nákladní automobily také sortiment pro obytné přívěsy a karavany a je jedním z největších světových výrobců v tomto oboru.

Ve srovnání s disky osobních vozů nezáleží u obytných vozů a karavanů pouze na atraktivním vzhledu, nýbrž především na technických detailech. Produkty pro obytné vozy a užitková vozidla musí vykazovat podstatně vyšší nosnost, musí mít robustní konstrukci a zároveň být lehké. Všechny disky Ronal těmto požadavkům vyhovují. Vyrábí se v Evropě v kvalitě prvotní výbavy a podléhají přísným kontrolám.

Další výhodou hliníkových disků Ronal je, že ve srovnání s ocelovými disky šetří celkovou hmotnost a díky nižší neodpružené hmotnosti mohou mít vliv na zmírnění opotřebení závěsů kol a tlumičů nárazů. Hliník jakožto materiál kromě toho odvádí tepelnou energii brzd mnohokrát rychleji než ocel.

Ronal Group patří k největším producentům hliníkových disků pro obytné přívěsy a karavany, které už mnoho let používají konstruktéři nástaveb i vozů. Tato společnost je aktivní také na dílčím trhu s autopříslušenstvím a náhradními díly. Kromě toho doplňují sortiment cestovních vozů na bázi nákladních automobilů četné produkty značky Speedline Truck.

Sortiment pro obytné přívěsy a karavany Ronal zahrnuje mimo jiné oba známé designy Ronal R64 (viz úvodní foto) a Ronal R57 a průběžně se rozšiřuje.

Přečtěte si také:   MINI Cooper SE Cabrio dostane kola z lehké slitiny vyrobená ze 100% recyklovaného hliníku

Disky Ronal R64, k dostání v barvě Jetblack-mat-čelně kopírováno a Stříbrná, ve velikostech 6.5×16“ a 7,0×17“, byly vytvořeny pro nosnost do 1 400 kg. Jsou vhodné pro obytné vozy, obytné přívěsy, malé transportéry a pickupy s obytnou i odpojitelnou kabinou. Patří sem Fiat Ducato, VW T6/T7, Ford Transit a Mercedes-Benz Vito a mimo to také Citroën Jumper, Renault Trafic nebo Opel Vivaro.

Ronal R57 je k dostání v rovnou třech povrchových úpravách: v barevné verzi Jetblack-red spoke a ve verzích leštěných do vysokého lesku Černá-čelně kopírováno a Matná černá-čelně kopírováno. Trojpaprskový design je pro obytné vozy a karavany dostupný ve velikostech 17 a 18 palců a je určen mimo jiné na vozy MAN TGE, VW Amarok/Crafter/T5/T6. Disk může vykazovat nosnost až do 930 kg.