Magazín

Půjčka na auto ano nebo ne? Poradíme vám

test-2020-bmw-x6-m50i-xdrive- (6)

Půjčit si na auto je velice snadné. Je ale nutné rozvážit, jaké jsou vaše finanční možnosti ohledně splácení. Kde zjistit, která půjčka je ta pravá? Na internetu.

Půjčka na auto

Potřebujete nutně automobil a nemůžete si ho momentálně z finančních důvodů dovolit? Přesto je vám jasné, že vaše příjmy dovolují každý měsíc dát určitou částku stranou, a tak byste na něj zcela jistě ušetřili? Okamžitým řešením je autopůjčka.

První z otázek, kterou si jistě položíte je, kolik si budete moci půjčit. Finanční rozmezí je opravdu široké. Banky nabízejí půjčky od cca 2 000 Kč až do výše 2 500 000 Kč.

Pochopitelně záleží také na vaší bonitě. Což znamená schopnosti splácet. To ale může ve výsledku znamenat, že banka usoudí, že je žádaná částka nad vaše možnosti a sníží ji. Je tedy zapotřebí vše promyslet ještě před tím, než banku o zapůjčení peněz vůbec požádáte.

Přečtěte si také:   Pirelli je pro letošní rok partnerem Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Je to jednoduché. Rozmyslete si, kolik si chcete půjčit a na jak dlouhou dobu by to mělo být. Pak si v online kalkulačce nastavíte tyto parametry a máte jasno. Výsledkem bude srovnání půjčky na auto podle vašich zadaných údajů.

Při výběru se ale neřiďte jen podle výše splátek a výše úrokové sazby. Důležitým údajem bude také roční procentní sazba nákladů (RPSN). Tento údaj vám prozradí, v jaké výši budou veškeré poplatky spojené s půjčkou. Obecně platí, že čím nižší je RPSN, tím bude pro vás půjčka výhodnější.

Půjčka může být vyřízena i u jiné než vaší banky

Splácet můžete docela jednoduše převodem z vašeho bankovního účtu. Je ale třeba myslet na to, že banky bývají nesmlouvavé a vyžadují dodržování dohodnutých termínů splátek.

Přečtěte si také:   Bridgestone zavádí technologii ENLITEN do motorsportu pneumatikami obsahujícími materiál z recyklátů a obnovitelných zdrojů

Proto je dobrým řešením nastavení trvalého příkazu k úhradě. Nemusíte se tak obávat, že někdy zapomenete a vystavíte se tak problémům.

Je také možné zažádat o půjčku u jiné banky než u té, kde jste klientem. Vždy je ale výhodnější vyřizovat vše u jedné bankovní instituce. Pokud jste dlouholetý klient, mohou vám být nabídnuty výhodnější podmínky. A také odpadá celá řada papírování.