News

Připraveni na zimu? ALCAR spustil novou informační kampaň před obdobím přezouvání

Co se skrývá pod pojmem „povinná zimní výbava“? Na této webové stránce, ještě než vypukne hromadné podzimní přezouvání, uvádí ALCAR vše podstatné pro úspěšné zvládnutí náročnějších zimních podmínek na silnicích.

Od října do Velikonoc

Jednoduchý tip pro zapamatování zní: „Zimní pneumatiky mějte od října do Velikonoc“. Zimní pneumatiky jsou povinné v mnoha evropských zemích. A i když výsledky testů celoročních pneumatik byly v posledních letech pozitivní, nic nepřekoná skutečnou zimní pneumatiku. Proto není v případě pneumatik vhodné dělat kompromisy. Kola a pneumatiky spojené v jeden komplet jsou vaším jediným spojením s vozovkou.

Přezouvání znamená bezpečnost

Když teplota klesne pod 7 ° C, je čas přezout vůz na zimní pneumatiky. Pouze zimní pneumatiky nesoucí označení M + S, M.S. nebo M & S v kombinaci s alpským symbolem a minimální hloubkou dezénu 4 mm jsou povoleny zákonem. To platí i pro celoroční pneumatiky.

Zimní pneumatiky se od letních liší v dezénu běhounu a v gumové směsi. Zimní pneumatiky jsou měkčí, a proto jsou pružnější při nižších teplotách než tvrdší letní pneumatiky. Běhoun zimních pneumatik se vyznačuje speciálními drážkami a štěrbinami, které pronikají do sněhu a ledu na silnici, aby zajistily požadovanou přilnavost vozidla i v zimě.

Wheelfred. Běžný řidič s nedostatky.

Znáte Wheelfreda? On je přátelský, milý a opatrný řidič. I když je pravda, že jeho znalosti ohledně bezpečnosti by se mohly ještě zlepšit, jak dokládají tři krátká videa, která můžete zhlédnout na této webové stránce. Všimnete si chyb, které dělá?

Specializovaní prodejci nabízejí 100procentní řešení

Skutečný odborník rád plní přání a řeší problémy, a to rychle, jednoduše a umí zodpovědět vaše dotazy. Znalosti, zkušenosti, povědomí o kvalitě a nekomplikovaná a rychlá služba odděluje zrno od plev. Specializovaný prodejce ALCAR je odborníkem na pneumatiky a kola i ve vašem okolí. Vyberte si vhodná kola a najděte svého specializovaného prodejce v ALCAR 3D konfigurátoru kol.