News

Pneuservisy praskají ve švech, někteří řidiči ale s přezutím vyčkávají

pneuservis
Foto: pixabay.com

Řidiči, kteří chtěli navštívit autoservis během tvrdého lockdownu, nemohli přejíždět mezi okresy. Řada z nich proto přezutí letních pneumatik odkládala. Pokud přeci jenom během vládních omezení navštívili servis, museli se předem objednat online a vůz technikům předat venku. Nyní už tato omezení neplatí a do pneuservisů se nahrnuli zákazníci, kteří chtějí svůj vůz připravit na jaro.

V prvních dnech po částečném rozvolnění hlásí pneuservisy plno. Nestojí za tím ovšem pouze touha po přezutí pneumatik. „Od pondělí jsou téměř všechny naše pobočky vytížené skoro na maximum. Řidiči často odkládali návštěvu pneuservisu kvůli omezením a čekali, až se situace a počasí zlepší. Zájem o naše služby narostl v tomto týdnu oproti tomu minulému zhruba o 30 procent,“ říká obchodní ředitel Luděk Horký ze sítě pneuservisů Pneu Šafránek.

„Proto jsme v reakci na nastalou situaci ještě zvýšili kapacity a možnost objednání online kdy přezutí našich klientů trvá maximálně 45 minut a probíhá tak bez zbytečného čekání,“ dodává Horký.

Povinnost zimních pneumatik skončila podle zákona 31. března. Vládní opatření a nevyzpytatelné počasí přezutí ale úplně nepřálo. Podle odborníků by se mělo auto přezouvat na letní obutí nejlépe v momentě, kdy teplota dlouhodobě překročí 7 stupňů Celsia.

Přečtěte si také:   Hankook iON GT je nová letní pneumatika speciálně pro kompaktní elektromobily

Přezutí na letní pneu nechaly na později také firmy. „Staráme se o to, aby naši klienti měli přezuto co nejdříve a jezdili co nejbezpečněji. Letošní situace je ovšem jiná. Zkomplikovalo jí vládní opatření, které zakazovalo vyjet do jiného okresu, ale také počasí. Komu ze zákazníků to ale podmínky umožnily, má již přezuto. Ostatní dostávají nabídku několika termínů a mají to tak zcela bez starostí,“ popisuje Adam Szabó, ředitel společnosti Driveto, která nabízí flexibilní pronájem vozů.

I když servisy otevřely, tak pořád platí, že jsou showroomy automobilek pro soukromé zákazníky uzavřené, maloobchodní prodej je kvůli nařízení vlády pozastaven už od 22. října loňského roku. Pokud si chcete zakoupit auto, tak musíte jedině přes internet.