Magazín

Pneumatiky Hankook Ventus v základní výbavě u modelů Volkswagen Golf GTI, Golf R a Tiguan R

2022031_Hankook_Ventus_OE_tyres_fitted_on_the_VW_Golf_GTI__Golf_R_and_Tiguan_R_models_01

Výrobce prémiových pneumatik Hankook, dlouholetý dodavatel pneumatik základní výbavy pro koncern Volkswagen, vybavuje svými pneumatikami další tři vozidla automobilky z Wolfsburgu. Vysoce výkonné pneumatiky (UHP) Ventus S1 evo 3 budou montovány na vozy Golf GTI a Golf R, modely Ventus S1 evo 2 SUV nebo evo 3 SUV na vůz Tiguan R.

„Pneumatiky montované na vozy Volkswagen Golf GTI, Golf R a Tiguan R jsou také ideální pro každodenní použití, čímž dále rozšiřují naše portfolio pneumatik základní výbavy. To znovu ukazuje širokou škálu našich produktů, které jsou navrženy tak, aby splňovaly nejrozmanitější požadavky,“ komentoval Klaus Krause, vedoucí evropského vývojového centra společnosti Hankook. „Zvláštní důraz jsme kladli na zajištění toho, aby pneumatiky dokonale kombinovaly sportovnost a pohodlí vyžadované pro vysokou úroveň každodenního používání.“

Obzvláště sportovní varianta R modelu Tiguan bude výhradně osazena pneumatikami SUV Ventus S1 evo 3 s rozměrem kol 21 palců. SUV Ventus S1 evo 2, které již získalo řadu ocenění od evropských odborných médií, je k dispozici pro rozměr kol 20 palců. Oba SUV dezény demonstrují úspěšnou kombinaci dynamické odezvy na vysoké úrovni, pohodlí a přilnavosti za mokra, zejména v náročných podmínkách.

Přečtěte si také:   Goodyear vyvinul pneumatiky na míru pro nové Maserati GranTurismo

Model Ventus S1 evo 3 je vybaven vysoce pevným patkovým jádrem, které v kombinaci se zesílenou bočnicí zajišťuje vysokou jízdní a směrovou stabilitu a také přesnost řízení. Tyto vlastnosti podporují sportovní a dynamickou jízdu, což je výhodné zejména u vysoce výkonných modelů Golf GTI a R. Zvláště lehká kostra z umělého hedvábí a použití speciálního aramidového kompozitního materiálu v oblasti pásu navíc snižují nežádoucí nárůsty obvodu odvalování až o 60 procent i při velmi vysokých rychlostech ve srovnání s dříve běžně používanými materiály. To má také pozitivní vliv na jízdní stabilitu a přesnost řízení. Speciální směs běhounu využívá vysoce‑výkonné přírodní pryskyřice a zajišťuje potřebnou přilnavost stejně jako vynikající trakci a brzdný výkon na suchém i mokrém povrchu vozovky.

Přehled rozměrů pneumatik Hankook pro vozy VW Golf GTI, Golf R a Tiguan R

Rozměr

Model

Profil

235/35R19 91Y

VW Golf GTI, VW Golf R

Hankook Ventus S1 evo 3

255/40R20 101Y XL

VW Tiguan R

Hankook Ventus S1 evo 2 SUV

255/35R21 98Y XL

VW Tiguan R

Hankook Ventus S1 evo 3 SUV