Pneumatiky Letní pneumatiky

Pneumatiky Bridgestone: Japonská tradice a kvalita

Pneumatiky Bridgestone

Objevte pneu tradičního japonského výrobce pneu Bridgestone, který začal psát svou historii již v roce 1931. Pneumatiky Bridgestone jsou synonymem pro kvalitní a bezpečnou jízdu za všech podmínek.

Náhled do historie Bridgestone

Výrobce prémiových pneu Bridgestone byl založený roku 1931 ve městě Kurume v Japonsku. První pneumatiky Bridgestone pak spatřili světlo světa v roce 1934. Po letech růstu se v roce 1953 Bridgestone etabluje jako jeden z lídrů japonského průmyslu. V roce 1961 se akcie společnosti začínají dokonce obchodovat na burzách v Tokiu a Osace.

Dalším milníkem je rok 1965, kdy se otevírá první pobočka mimo území Japonska, konkrétně v Malajsii. V roce 1988 dochází ke sloučení do té doby velkých rivalů Bridgestone a Firestone. Velkým krokem je rok 1997 a použití pneu Bridgestone na vozech F1.

V roce 1998 na pneu Bridgestone vyhrává Mika Häkkinen nejen Velkou cenu Japonska, ale stává se zároveň i mistrem světa. Spojení Bridgestone a Formule 1 trvalo až do roku 2010. V roce 2014 se pak Bridgestone stal oficiálním partnerem Olympijských her.

V současnosti se Bridgestone co se týče počtu vyrobených pneumatik pravidelně předhání s konkurenčním Michelinem a patří tak každoročně mezi 2 největší producenty pneu na světě.

Bridgestone Turanza T005: Odolné a spolehlivé letní pneu

Letní pneumatiky Bridgestone Turanza 005 jsou bestsellerem Bridgestone na poli letních dezénů. Oblíbené jsou nejen díky nabídce velikostí pro disky od 14 do 21 palců, ale motoristé si je chválí také pro vysoký kilometrový nájezd a vynikající jízdní vlastnosti na mokré i suché vozovce. Oblíbené jsou především verze 195/65 R15, 205/55 R16 a 225/45 R17.

Turanza T005

Pneumatiky excelují především při jízdě na mokré silnici, kde patří mezi nejlepší pneumatiky na trhu. Vysoké množství příčných lamel v kombinaci s širokými obvodovými drážkami velmi rychle odvádí vodu. Jste tak výborně chráněni před vznikem aquaplaningu a dokážete vůz lépe ovládat a včas zabrzdit.

Bridgestone Turanza T001: Léty prověřené letní pneu pro optimální kontakt s vozovkou

I když byly letní pneu Bridgestone Turanza T001 poprvé představeny již v roce 2012, stále mají co nabídnout i dnešním náročným motoristům. Pneu jsou vzhledem k mnoha velikostem vhodné téměř pro všechny vozy od kompaktních až po prémiové sedany a hodí se i pro rychlejší automobily.

Turanza T001

Nový asymetrický dezén disponuje třemi širokými drážkami pro efektivní odvod vody. Díky mnoha žebrům a nové směsi s vysokým obsahem siliky nabízí pneumatiky výjimečnou bezpečnost a ovladatelnost za všech podmínek. Vysoce tuhé příčné a podélné ramenní bloky poskytují optimální kontakt pneumatiky s vozovkou.

Velká nabídka vyráběných rozměrů pro disky od 15 do 19 palců znamená, že si snadno najdete ten správný rozměr pneumatik pro váš vůz. Obzvlášť oblíbené jsou však varianty 195/65 R15, 205/55 R16 a 225/40 R18.

Bridgestone Potenza S001: Sportovní pneu pro rychlou jízdu

Letní pneumatiky pro sportovní vozy Bridgestone Potenza S001 mají svižnou jízdu v krvi. Asymetrické prořezání a pružná konstrukce kordu přináší špičkovou přilnavost na rozpáleném asfaltu i mokré silnici v hustém dešti.

Bridgestone Potenza S001

Ramenní bloky podpořené vyztuženou bočnici zvyšují podélnou tuhost pláště, což minimalizuje při zatáčení a brzdění jeho deformaci. To zajišťuje okamžitou odezvu při řízení. Navíc podporuje i vertikální tuhost běhounu, která zase zvyšuje přilnavost v zatáčkách.

Díky velikostem pro disky od 15 do 20 palců si může tyto prémiové pneumatiky vychutnat opravdu každý majitel sportovně laděného automobilu. Mezi nejoblíbenější varianty však patří např. 225/40 R18, 255/35 R19 a 225/45 R17.

Bridgestone Potenza RE050A: To nejlepší obutí pro supersporty

Výborné letní pneumatiky Bridgestone Potenza RE050A byly vytvořeny zejména pro použití na sportovních vozech. Ať už máte v garáži nablýskaný sportovní sedan nebo kupé, můžete si být jisti, že pneumatiky splní veškeré vaše požadavky. Používají se dokonce i jako první obutí pro vozy Ferrari Enzo!

Bridgestone Potenza RE050A

Složení dezénu přináší maximální přilnavost k vozovce, takže i při těch nejvyšších rychlostech máte naprostou kontrolu nad svým vozem. V kombinaci s asymetrickým dezénem, masivními bloky a drobnými lamelami dokáže pneumatika okamžitě reagovat a držet trakci.

Rozměry pro disky od 15 do 20 palců znamenají velikostní pokrytí disků naprosté většiny sportovních automobilů. Nejprodávanější jsou však především varianty 175/55 R15, 225/50 R17 a 245/45 R18.

Bridgestone Blizzak LM-005: Královna zimních měsíců

Prémiové zimní pneumatiky Bridgestone Blizzak LM-005 pro vozy napříč kategoriemi hravě zvládnou všechny nástrahy zimy. Vyrábí se ve všech možných rozměrech pro disky od 14 do 22 palců. Obzvlášť prodávané jsou pak varianty 225/40 R18, 235/45 R18 a 235/55 R17.

Bridgestone Blizzak LM-005

Dezén je ideální řešení pro náročné řidiče hledající maximální bezpečnost a jízdní komfort. Díky vysokému obsahu siliky vás nezaskočí silné deště ani hluboký sníh. Ochranu proti vzniku aquaplaningu pak zajistí široké kanálky, zatímco o záběr na ledu se starají 2D lamely po celém dezénu.

O krátkou brzdnou dráhu se postará směrový vzorek vybavený 3D lamelami. Dezén tak dokáže okamžitě reagovat na náhlé změny rychlosti. Speciální směs Nano Pro-tech se hravě přizpůsobí změnám teplot.

Kde pořídíte pneumatiky značky Bridgestone?

Pneumatiky Bridgestone najdete u všech renomovaných pneuservisů, některých autoservisů a dalších prodejců pneu. Nebo je můžete koupit i v internetovém obchodě pneuboss.cz, kde kromě osobních pneumatik najdete i velký výběr dodávkových a nákladních pneu.