News

Pneumatiky Barum získaly titul Produkt Roku 2017 v kategorii letních i zimních plášťů

Každoroční soutěž největšího nákupního rádce a srovnávače cen na českém trhu Heureka.cz ovládly v kategorii pneumatik pláště domácí značky Barum. Webový portál sleduje u jednotlivých produktů počet vyhledávání, objem nákupu i uživatelská hodnocení. Česká značka kralovala s modely Polaris 3 a Brillantis 2 v kategorii zimních i letních plášťů, mezi nimiž navíc obsadil typ Bravuris 3 HM bronzovou pozici. Úspěch společnosti Continental Barum s.r.o. podtrhává druhé místo zimních pneumatik WinterContact TS 860 od mateřské značky Continental.

Model letních pneumatik Barum Brillantis 2 si ve srovnání s loňským ročníkem dokázal o jednu příčku polepšit a vystoupal až na vrchol žebříčku v soutěži ProduktRoku 2017 v kategorii letních pneumatik. Loňské třetí místo udržely Barum Bravuris 3 HM, a jasně tak potvrdily oblíbenost domácí značky mezi českými motoristy. Server Heureka.cz neslouží pouze jako srovnávač cen, pro mnoho kupujících je zároveň platformou, kde mohou získat nezávislé hodnocení výrobků od běžných uživatelů. Ti považují za silné stránky pneumatik Barum především příznivou cenu, nízkou hlučnost, výdrž a jízdní vlastnosti. „Luxus za dobrou cenu,“ shrnuje pláště Brillantis 2 uživatel portálu Heureka.cz s přezdívkou Kejmil.

Pozitivní hodnocení míří také na adresu zimních plášťů Barum Polaris 3, které obhájily titul z roku 2016 díky skvělým jízdním vlastnostem, přívětivé ceně a zvučnému jménu tradiční české značky. Stříbrnou příčku v této kategorii obsadil plášť WinterContact TS 860 mateřské značky Continental. „Pneumatika odpovídá svými kvalitami velmi dobrým výsledkům testů a je za přijatelnou cenu. Můžu ji jedině určitě doporučit. Již byla vyzkoušena na prvních námrazách a osvědčila se. Jsem spokojen,“ připojuje své zkušenosti jeden z ověřených zákazníků a potvrzuje dlouhodobě dobré postavení pneumatik koncernu Continental v nezávislých odborných testech.

„Letošními výsledky v soutěži ProduktRoku 2017 jsme nesmírně potěšeni. Nejen, že potvrzují silnou pozici značky na našem trhu, ale hodnocení se opírá o zkušenosti běžných spotřebitelů, o to je úspěch cennější. Uživatelé sami v recenzích vyzdvihují, že jde o chytrou volbu: kvalitní výrobky za velice rozumnou cenu s velmi dobrou výdrží,“ komentuje výsledky soutěže Juraj Ižvolt, ředitel Divize marketing Continental Barum s.r.o. „Již teď mohu avizovat horkou novinku letošního roku u značky Barum – na podzim představíme zimní plášť Barum Polaris 5. Věříme, že během krátké chvíle přesvědčí řidiče o svých kvalitách a stane se důstojným nástupcem dlouhodobě úspěšného modelu Polaris 3,“ doplňuje Ižvolt.

Přečtěte si také:   Koncernové značky Goodyear velmi úspěšné v testu zimních pneumatik ADAC (2023)

Celkové výsledky soutěže ProduktRoku 2017 v kategorii letních pneumatik naleznete zde, v kategorii zimních pak zde. Citace zákazníků jsou převzaty z hodnocení produktů na webu heureka.cz a produktroku.cz.