Magazín

Pirelli titulárním partnerem Rallysprint série 2022

Ilustrační foto - WRC_Spain 2021_Toyota_Ogier

Autoklub České republiky oznamuje, že titulárním partnerem Rallysprint serie se stala společnost Pirelli, jeden z největších světových výrobců pneumatik. Potvrzuje tak svoji tradiční pozici partnera motorsportu. Právě inovacemi a kompetencemi získanými ze sportovních soutěží je tvořena technologická excelence společnosti Pirelli.

Součástí českých soutěží v rally je již řadu let Pohár Pirelli, určený pro posádky startující na pneumatikách této značky. Je vypsán pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti, ocenění jsou v jednotlivých kategoriích. Celkovým vítězem Poháru Pirelli se tak může stát i jezdec z hloubi startovního pole, který ale pravidelně dosahuje dobrých výsledků mezi ostatními soupeři ve své třídě.

Přečtěte si také:   Závod MS v rally poprvé v Česku. Základními pneumatikami jsou Pirelli P Zero Soft

Podpora Pirelli českému motorsportu se nyní rozšiřuje na titulární partnerství Rallysprint serie. Ta je primárně je určena začínajícím posádkám, ale oblíbená je u všech, svědčí o tom pravidelně zaplněné startovní listiny. Letošní ročník jednoetapových rally tvoří sedm podniků. Úvodním dílem Pirelli Rallysprint serie 2022 bude tento víkend 27. Rentor Rallysprint Kopná 2022.

Logo Pirelli Rallysprint serie 2022

„Společnost Pirelli letos slaví 150. výročí od svého založení, a proto bude pro nás obzvláště významná. Připravili jsme spoustu událostí napříč celým rokem, kde bychom se chtěli potkat se svými zákazníky i obchodními partnery. Motoristický sport a vášeň pro sport je jednou z esencí od samotného vzniku firmy. Rozhodli jsme se rozšířit naši spolupráci s Autoklubem České republiky, zvýraznit náš historický odkaz, jeho propojení se současností a stát se partnerem Rallysprint serie pro rok 2022,“ uvedl marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku Zdeněk Vacl.

Přečtěte si také:   Continental UltraContact NXT vyhrála Swiss Automotive Show Innovation Award 2023

Pirelli spolupracuje již s Autoklubem ČR také v oblastech esportu a zvyšování bezpečnosti silničního provozu. „Mám radost, že prohlubujeme naši spolupráci a rozšiřujeme partnerství o Pirelli Rallysprint serii 2022. Pro Autoklub České republiky, nositele národní sportovní autority udělené mezinárodními federacemi, je ctí spolupracovat s globálním lídrem v oblasti inovací a bezpečnosti a zároveň uznáním naší prestiže v celosvětovém měřítku,“ zdůraznil Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.