Pneumatiky Celoroční pneumatiky

Pirelli představuje nové pneumatiky Scorpion pro vozy SUV

pirelli_scorpion-nove_pneu- (6)

Společnost Pirelli představuje novou řadu pneumatik Scorpion určenou pro pravděpodobně v současnosti nejpopulárnější segment vozidel na světě. Nová řada, kterou tvoří letní pneumatiky Scorpion, celoroční typ Scorpion All Season SF2 a také zimní provedení Scorpion Winter 2, byla vyvinuta speciálně pro vyšší hmotnost, vysoké těžiště a jedinečnou mechaniku a jízdnou dynamiku, jež patří k základním charakteristikám moderních vozů SUV. Výsledkem je pneumatika zahrnující v současné době nejmodernější technologie a vyznačující se lepší schopností přizpůsobení se výkonu současných vozidel, včetně vozidel s hybridními a elektrickými pohonnými jednotkami.

EKOLOGICKÝ DESIGN

Klíčem k vývoji nové řady Scorpion je „ekologický“ design Pirelli, jehož cílem bylo zkombinovat nízký dopad na životní prostředí díky sníženému valivému odporu, sníženému hluku na silnici a vysokému počtu najetých kilometrů s nejlepším možným výkonem a bezpečností. Mezi špičkovými technologiemi, které nabízí, je k dispozici například systém potlačení hluku uvnitř vozidla (PNCS – Pirelli Noise Cancelling System), zvýšená odolnost Run Flat, či schopnost samozacelení pneumatiky, umožňující řidičům pokračovat v jízdě i v případě defektu. Nejnovější pneumatiky řady Scorpion patří mezi nejlepší na trhu v různých jízdných situacích. Testování provedla prestižní certifikační společnost TÜV SÜD, která nové pneumatice udělila značku certifikovaného výrobku.

Přečtěte si také:   Pirelli a BMW Group uvedly na trh inovovanou verzi pneumatiky P Zero Winter 2

Celá nová řada pneumatik Scorpion si klade za cíl dosáhnout více než 400 homologací originální výbavy, z nichž více než 50 % pro nejmodernější elektrická vozidla. Pneumatika Scorpion má největší počet homologací pro elektrická a plug-in hybridní vozidla v celém portfoliu Pirelli.

PIRELLI SCORPION: BEZPEČNÁ A TICHÁ LETNÍ PNEUMATIKA

Nejmodernější letní pneumatika Pirelli Scorpion se vyznačuje novým asymetrickým vzorkem, který – díky vylepšené tuhosti a tvaru podélných a bočních drážek – umožňuje lepší brždění na suchém i mokrém povrchu ve srovnání s předchozí generací pneumatiky. Rovnoměrnější stopa nového běhounu, jíž bylo dosaženo specifickým zakřivením profilu, zajišťuje společně s tuhostí běhounu a směsi snížený valivý odpor a menší spotřebu paliva nebo baterie.

Při vývoji nové pneumatiky Scorpion byla v centru pozornosti také bezpečnost. Tuhost běhounu a inovativní design bloků a směs zlepšily brzdění na suchém a mokrém povrchu o 7 procent v porovnání s předchozí pneumatikou Scorpion Verde. Nová letní pneumatika se nyní v Evropě nabízí ve 26 rozměrech, od 18 do 21 palců, s více než 48 homologacemi, z nichž více než 75 % je určeno pro elektrická vozidla. Nová pneumatika Scorpion je podle EU štítku také velmi tichá – až o tři decibely méně než její předchůdkyně.

PIRELLI SCORPION ALL SEASON SF2: ADAPTIVNÍ VZOREK BĚHOUNU SE ZPEVNĚNÝMI BLOKY

Nová pneumatika Scorpion All Season SF2 je určena těm, kteří nechtějí každou sezónu přezouvat. Momentálně je dostupná ve 33 rozměrech od 17 do 21 palců. Symboly M+S na rameni pneumatiky v kombinaci se značkou 3PMSF (Three Peak Mountain Snowflake) dosvědčují vynikající výkon i v zimním období a jsou podle evropské legislativy zárukou souladu s dopravními předpisy upravujícími používání zimních pneumatik.

Přečtěte si také:   Bridgestone představuje pneumatiku Turanza All Season 6 ENLITEN s technologií DriveGuard RFT

Směrový vzorek pneumatiky Scorpion All Season SF2 se vyznačuje výraznými drážkami ve tvaru V, které zadržují sníh, čímž zlepšují ovládání vozidla na zasněženém povrchu, a zároveň odvádějí vodu ze stopy při jízdě na mokrých vozovkách, díky čemuž pomáhají předcházet náhlému akvaplaninku. Při jízdě v zimě a při nízkých teplotách zůstávají příčné drážky běhounu otevřené, což umožňuje lepší brzdění na sněhu, zatímco při brzdění na suchém nebo mokrém povrchu se uzavřou, čímž se zvýší tuhost bloků a zlepší přilnavost. Toto adaptivní chování má na svědomí technologie 3D příčných drážek, znamenající, že zimní vzorek se může automaticky změnit na letní a umožnit tak lepší ovládání vozidla v jakýchkoliv podmínkách. Design bočních drážek v kombinaci s nepřerušovanou střední drážkou zaručuje účinné vypuzení vody v deštivém počasí.

Přečtěte si také:   Pirelli se na veletrhu The Tire 2024 zaměřuje na technologie a udržitelnost

SCORPION WINTER 2: ZIMNÍ PNEUMATIKA S ROZTAŽITELNÝMI PŘÍČNÝMI DRÁŽKAMI

Nová zimní pneumatika pro SUV se zaměřuje na bezpečnost v podmínkách od zasněženého po mokrý povrch, stejně jako kluzký povrch a suché silnice při nízkých teplotách. Inovace, které představila nová zimní pneumatika Cinturato, jsou přeneseny do světa SUV, s běhounem, který obsahuje „roztažitelné“ příčné drážky s variabilní geometrií.

pirelli_scorpion-nove_pneu- (5)

Díky 3D struktuře tyto příčné drážky mění tvar podle stavu opotřebení běhounu, který zvětšuje plochu povrchu a účinnost. Tato technologie umožňuje pneumatice Scorpion Winter 2 dosahovat skvělých výsledků na sněhu, mokrém či suchém povrchu i při opotřebení. Přibližně 51 metrů příčných drážek poskytuje lepší přilnavost na sněhu a vede k výborným brzdným a jízdným vlastnostem automobilů SUV na sněhu i na mokrém povrchu. Směs pneumatiky Scorpion Winter 2 byla vyvinuta s pomocí inovativního systému tekutých polymerů schopných zvýšit výkon po delší dobu na zasněženém a mokrém povrchu, což prodlužuje životnost pneumatiky, než tomu bylo u předchozí generace pneumatiky.

Přečtěte si také:   Nové Lamborghini Urus SE bude jezdit na pneumatikách Pirelli P Zero Elect

NEPŘETRŽITÝ VÝVOJ VÍCE NEŽ 35 LET

Pneumatiky Pirelli Scorpion představují špičku mezi pneumatikami pro vozidla s pohonem všech kol již více než 35 let. Úplně první pneumatiku Scorpion schopnou maximalizovat výkon na různém silničním povrchu od asfaltu po písek vytvořila společnost Pirelli v roce 1986. V první dekádě 21. století byla řada rozšířena o technologii, která stále více zohledňovala životní prostředí, protože výkon kopíroval náročné požadavky hlavních výrobců aut. Výsledkem je opravdu kompletní nabídka pneumatik Scorpion pro každý možný druh terénu: od extrémních terénů po smíšený povrch a silniční podmínky se sněhem a ledem.

Značka Scorpion platí v Pirelli za synonymum výkonu ve všech možných podmínkách: dokonce i v řadě motocyklů a kol, s na míru vyrobenými produkty vytvořenými pro úzce specializované použití od motokrosu po horská kola.