Pneumatiky Motocyklové pneu

Nové BMW R 1250 GS dostalo novou pneumatiku Michelin Anakee Adventure

BMW-R-1250-GS-Adventure

Nová pneumatika Michelin Anakee Adventure, která bude uvedena do prodeje v lednu 2019, byla homologována na prvomontáž motocyklů BMW R 1250 GS. Tento krok jen potvrzuje pokračování vzájemné spolupráce mezi dvěma světově uznávanými producenty – BMW Motorrad a Michelin.

MICHELIN Anakee Adventure bude v nabídce francouzské společnosti v rámci trailového segmentu po boku pneumatik Michelin Road 5 Trail (100 % silniční použití) a Michelin Anakee Wild (50 % silnice/ 50 % terén). Nová řada pneumatik je navržena tak, aby vyhovovala využití v poměru 80 % silnice a 20 % terén. Tento poměr nabízí ještě širší spektrum použití pro trailové jezdce. Volba správného dezénu je jednoduchou funkcí o jedné proměnné, kterou je četnost jízd mimo silnice.

Michelin Anakee Adventure se díky nové generaci směsi s využitím siliky vyznačuje vyjímečnou přilnavostí na mokrém povrchu. Zakomponováním patentovaných technologií Michelin Dual Compound 2CT a Michelin Dual Compound 2CT+ si pneumatika zachovává vynikající jízdní vlastnosti na suchém povrchu a stabilitu, to vše při zvýšené odolnosti vůči opotřebení.

Nově koncipovaný otevřený dezén se zase postará o nezbytnou trakci na nezpevněných cestách.

„Počátek našeho partnerství s BMW Motorrad se datuje zpět do roku 2005, kdy se naše pneumatiky začaly montovat na ikonický motocykl BMW GS. Nová pneumatika Michelin Anakee Adventure je určena obzvláště těm zákazníkům BMW Motorrad, kteří využívají svůj motocykl na běžných silnicích a čas od času se rádi svezou i po nezpevněných cestách a v terénu,“ říká Matthew YE, Senior Vice President Worldwide, 2Wheel Business Line, Michelin.