Magazín

Nokian Tyres plánuje vybudovat nové výzkumné centrum

NHTRnDCenter_3D_2

Poptávka prémiových pneumatik pro odvětví těžkých prací celosvětově narůstá a stále více jsou zapotřebí nové, větší pneumatiky pro objemné stroje. Aby Nokian Heavy Tyres uspokojil tuto poptávku, postaví v roce 2019 nové výzkumné a vývojové centrum ve finském městě Nokia. Moderní R & D centrum urychlí testovací fázi nových modelů pneumatik se zachováním prémiové kvality, pro kterou je Nokian Tyres proslulý už 120 let.

„Toto je nejvýznamnější investice do vývoje těžkých pneumatik v celé historii Nokian Tyres,“ říká Kalle Kaivonen, manažer výzkumu a vývoje společnosti Nokian Heavy Tyres.

Nové R & D centrum s plochou přibližně 3 500 metrů čtverečních tak zároveň navazuje na výrazné zvýšení výrobní kapacity, kterým už před rokem společnost Nokian Heavy Tyres reagovala na rostoucí celosvětovou poptávku pneumatik. Její tříletá investice do výzkumu, vývoje a výroby v hodnotě přibližně 70 milionů eur přináší 50% nárůst výrobní kapacity.

„Všechno jde podle plánu. První etapa rozšíření výrobní továrny je ukončena a druhá bude hotová v dubnu 2019. V létě 2019 začneme instalovat nové stroje,“ říká Pasi Antinmaa, ředitel výroby společnosti Nokian Heavy Tyres.

NHTRnDCenter_3D

Bezstarostnost za všech podmínek

Nokian Heavy Tyres pokračuje ve výrobě celosvětově nejlepších pneumatik pro všechna odvětví těžkých prací – od lesnických, zemědělských a hornických až po přepravu. V novém centru budou situovány prostory pro veškeré indoorové testování a spolu s blízkostí výrobní linky tak vytvoří optimální podmínky pro to, aby výzkum i vývoj probíhal co nejefektivněji.

„Centrum bude vybaveno moderními stroji,“ říká Matti Kaunisto, manažer vývoje ve společnosti Nokian Heavy Tyres. „Můžeme ztrojnásobit počet testovaných pneumatik a testy mohou být různorodější, abychom našim OEM zákazníkům vyšli vstříc s nejvyššími možnými standardy.“

Ochrana životního prostředí je pro Nokian Tyres prioritou – celý životní cyklus pneumatik musí být ekologický a právě nové technologie ve výzkumu a vývoji umožňují dosáhnout tohoto vysokého standardu udržitelnosti.

Připraveni na revoluci autonomních vozidel

Nové moderní testovací stroje R & D centra a také stále přesnější sběr dat zajistí, aby se Nokian Heavy Tyres stala vlajkovou lodí v nadcházející revoluci, která se uskutečňuje v odvětví těžkých prací. Další inovace přinášejí průlomová řešení. Aby se autonomní vozidla pohybovala bezpečně a předvídatelně, a to i bez zkušeností a reakcí řidiče, klade jejich systém řízení stále větší nároky na výrobce pneumatik.

„V budoucnu budou mezi námi pracovat autonomní traktory, které budou potřebovat prémiové pneumatiky a komplexní data, aby bylo jejich řízení bezpečné a přesné,“ říká M. Kaunisto.