Magazín

Nokian Tyres navyšuje výrobu ve své továrně v Nokii spuštěním čtyřsměnného provozu

Nokian-factory-winter-2017-1

Společnost Nokian Tyres navyšuje přibližně o 30 % svou výrobní kapacitu pneumatik pro osobní vozidla ve své továrně ve městě Nokia, spouští proto čtyřsměnný provoz. Díky tomuto kapacitnímu navýšení bude přijato 80 nových zaměstnanců pro výrobu pneumatik pro osobní vozidla.

Nábor zaměstnanců bude spuštěn již nyní, ale nové pracovní smlouvy se budou uzavírat až od září, nejvíce pak na konci roku. Čtyřsměnný provoz bude zahájen nejpozději počátkem roku 2019.

„Naše strategie růstu vyžaduje nárůst výroby. Společnost Nokian Tyres zaznamenala veliký růst a naším cílem je pokračovat v této cestě tím, že v průběhu dalších pěti let zdvojnásobíme naše působení na severoamerickém trhu a zvýšíme náš obchodní podíl ve střední Evropě o 50 %. Zároveň chceme zaručit naši trvalou vedoucí pozici v severských zemích a v Rusku,“ říká Hille Korhonen, prezidentka a generální ředitelka Nokian Tyres.  

V současnosti probíhá výroba pneumatik Nokian Tyres pro osobní vozidla ve městě Nokia ve třech směnách, pět dní v týdnu. V budoucnu bude provoz závodu probíhat ve čtyřech směnách, šest dní v týdnu.