Magazín

Nokian Tyres i letos hlavním partnerem soutěže Ironman 70.3. Očekává se rekord v běhu s pneu na zádech

IRONMAN_703_Lahti_2019_logo_black

Závodu Nokian Tyres IRONMAN 70.3 Finland, který se bude konat 29. června 2019 v Lahti, se zúčastní tisíce nadšených triatlonistů včetně jejich podpůrných týmů. Vyprodaný závod můžete sledovat buď živě přímo na místě, nebo online.

IRONMAN byl ve Finsku uspořádán poprvé v loňském roce. Tento velice populární závod je i letos zcela vyprodán a finské město Lahti očekává až 2 000 nadšených triatlonistů z celého světa.

Speciálním rysem tohoto závodu na poloviční vzdálenost je jeho pozdní čas zahájení, soutěžící ukončí plavání, cyklojízdu a běh na celkovou vzdálenost 113 km až při půlnočním slunci.

Nokian Tyres je opět hlavním partnerem akce. Spolupráce je vynikající způsob, jak podpořit radost z pohybu – ať už se to týká amatérských, nebo profesionálních sportovců. Smysl triatlonové komunity pro vzájemnou pomoc, podporu a zároveň snaha překonávat vlastní hranice představují rovněž klíčové hodnoty firemní kultury společnosti Nokian Tyres.

„Loňská akce byla velmi úspěšná a dobře představila společnost Nokian Tyres celosvětové skupině sportovních a outdoorových nadšenců. Tato akce je také výborným způsobem, jak povzbudit naše zaměstnance nebo partnery, aby se starali o svou kondici, a vyzvat je, aby posouvali také svoje vlastní hranice,“ říká Antti-Jussi Tähtinen, viceprezident marketingu ve společnosti Nokian Tyres.

Povzbuzení od zaměstnavatele

Kalle Mikkonen
Kalle Mikkonen

Závodu se zúčastní i někteří zaměstnanci Nokian Tyres, včetně prezidentky a generální ředitelky společnosti. Jedním z účastníků bude také Kalle Mikkonen, bývalý kanoista, který pracuje ve společnosti jako technik vývoje produktů. Mikkonen strávil několik let na nejvyšších sportovních světových úrovních a svou aktivní kariéru ukončil na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008.

Triatlon vyzkoušel poprvé loni na tradičním závodu Hakkapeliitta Triathlon společnosti Nokian Tyres.

„Zjistil jsem, že mi chybí cíle, které jsem měl jako profesionální sportovec, i když už teď nejde o výsledky. Do závodu Ironman v Lahti jdu s nadšením a zvědavostí – chci vidět, jaké zkušenosti mi tento závod přinese,“ říká Kalle Mikkonen.

Sport se pro Mikkonena stal jeho životním stylem, vyzdvihuje jeho pozitivní vliv na pracovní i rodinný život. Aktivně využívá všech možností fyzických cvičení a sportu, která mu nabízí jeho zaměstnavatel, a kdykoliv to je možné, podílí se také na zaměstnaneckých akcích.

„Cvičím pravidelně, proto oceňuji, že můj zaměstnavatel podporuje moje aktivity a poskytuje mi příležitosti k účasti na sportovních akcích. Cvičím také rád se svými dětmi, abych je naučil základy aktivního životního stylu,“ uzavírá Mikkonen.

Běh s pneumatikou

Jussi Kallioniemi
Jussi Kallioniemi

Podnikatel v IT Jussi Kallioniemi, člen týmu Nokian Tyres, akci oživí speciálním způsobem. Má totiž v úmyslu při běhu, který zabere v části závodu vzdálenost 21 kilometrů, běžet na zádech s pneumatikou.

Triatlon v Lahti představuje pro Jussiho Kallioniemi část přípravy na podzimní netradiční pokus o dosažení nového Guinnessova rekordu společně s Nokian Tyres. Cílem rekordu je tlačit vůz vážící 1 880 kilogramů vybaveného pneumatikami Nokian Tyres na vzdálenosti jedné míle a překonat tak stávající světový rekord.

Překonat rekord vyžaduje silnou víru ve vlastní schopnosti a odvahu vyzkoušet něco nového. Stejný kreativní a neúnavný postoj představuje také jeden ze základních pilířů růstu a úspěchu tohoto skandinávského výrobce pneumatik.