Pneumatiky Zimní pneumatiky

Nokian Snowproof P je nová vysoce výkonná zimní pneumatika pro středoevropské zimy

NOKIAN_SNOWPROOF_P_14

Skandinávský výrobce prémiových pneumatik Nokian Tyres uvádí na trh novou UHP pneumatiku pro středoevropské zimy. Nová Nokian Snowproof P, vyvinutá pro bezstarostnou jízdu osobních vozidel, je sportovní a moderní pneumatika, která nabízí kombinaci vysokovýkonné ovladatelnosti a spolehlivé zimní přilnavosti – přesně to, co potřebujete při náhlých změnách jízdního pruhu nebo při jízdě po rozbředlém sněhu na vedlejších silnicích. Nový koncept Alpine Performance od společnosti Nokian Tyres zaručuje prvotřídní bezpečnost v každodenních jízdních situacích díky vynikajícímu záběru, kratší brzdné dráze a přesným reakcím v zatáčkách.

Podle spotřebitelského průzkumu společnosti Nokian Tyres považuje téměř 60 % středoevropských řidičů zimní pneumatiky za nejdůležitější bezpečnostní vybavení vozidla v zimních měsících. Téměř 70 % respondentů považovalo za nejvýznamnější vlastnosti zimních pneumatik jejich přilnavost a ovladatelnost v zimních podmínkách. Na první místa se dostala bezpečnost v extrémních situacích, jako je jízda na sněhu a přilnavost na sněhové břečce. Majitelé vysokovýkonných vozidel zdůrazňovali přilnavost na suché vozovce, přesné jízdní reakce při vysokých rychlostech a jízdní komfort. *

„Bezpečnost a vyvážené jízdní vlastnosti představují vždy základní pilíř naší filozofie vývoje. Naším posláním je zajistit vám každý zimní den bezpečnou jízdu s předvídatelnými reakcemi. Při vývoji naší nové UHP zimní pneumatiky byla zvláštní pozornost věnována zvýšení přilnavosti na zasněžených a mokrých silnicích,“ říká Marko Rantonen, vývojový manažer ve společnosti Nokian Tyres.

Představení nové zimní UHP pneumatiky je výsledkem přirozeného rozšiřování nabídky zimních pneumatik Nokian Tyres na středoevropském trhu. Nokian Snowproof P je k dispozici v rychlostních kategoriích H (210 km/h), V (240 km/h) a W (270 km/h) a nabídka rozměrů pokrývá 55 produktů od 17 do 21 palců. Nová pneumatika Nokian Snowproof P bude spotřebitelům k dispozici na podzim 2020. Komplexní řada zimních pneumatik Nokian Tyres pro osobní vozidla a SUV vozy zahrnuje rovněž pneumatiky Nokian Snowproof, Nokian WR D4 a Nokian WR SUV 4. Tato rozsáhlá řada moderních produktů pokrývá téměř 200 rozměrů.

Pneumatiku Nokian Snowproof P vyvinula společnost Nokian Tyres, celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik a vynálezce zimní pneumatiky. Společnost se pyšní více než stem zimních bezpečnostních patentů a patří mezi celosvětové lídry z hlediska bezpečnosti a udržitelnosti.

Alpine Performance – přesné jízdní reakce a vynikající přilnavost v zimních podmínkách

V Evropě jsou v dnešní době běžné nečekané změny v zimním počasí. Stále častěji se objevují extrémy: od mírné, téměř neexistující zimy po náhlé sněhové přeháňky a zledovatělý déšť. Silniční podmínky se mohou stát přes noc velice zrádné, protože voda a rozbředlý sníh zmrznou a vozovka je pak kluzká a nebezpečná.

Přečtěte si také:   Nokian Snowproof jsou nové zimní pneumatiky s technologií SilentDrive

Přestože počasí může být nepředvídatelné, vaše pneumatiky takové být nemohou. Nový koncept Alpine Performance, který využívá pneumatika Nokian Snowproof P, poskytuje výjimečnou kombinaci spolehlivé zimní přilnavosti s předvídatelnými a vyváženými jízdními reakcemi. Koncept spočívá v optimalizovaném dezénu se speciálně propracovaným, hustým lamelováním a v nové směsi pryže Alpine Performance.

Největší změna v porovnání s předchozím modelem Nokian WR A4 je patrná v dezénu. Změna asymetrického dezénu v směrový a symetrický dezén zaručuje předvídatelné a kontrolovatelné chování ve všech podmínkách a zvyšuje celkovou bezpečnost pneumatiky.

Nový dezén se speciálně upravenými bočními a podélnými drážkami umožňuje zvětšit na maximum kontaktní plochu mezi pneumatikou a vozovkou a zvýšit tak bezpečnost a přesnost reakcí na pokyny řízení. Optimalizovaná kontaktní plocha zaručuje rovnoměrné opotřebení a podpora dezénových bloků zajišťuje logickou ovladatelnost. Pneumatika nabízí jízdní stabilitu a rychlé a přesné jízdní reakce i při vysokých rychlostech a v náročných zimních podmínkách.

„Změna jízdních pruhů na dálnicích pokrytých sněhovou břečkou nebo příjezd do zledovatělé křižovatky mohou pro řidiče představovat skutečnou výzvu. V souladu s naší filozofií vývoje produktů zvyšuje nová pneumatika Nokian Snowproof P na maximum bezpečnost ve všech jízdních podmínkách a zůstává kontrolovatelná a spolehlivá i na hranicích přilnavosti. Náš nový koncept Alpine Performance je speciálně vyvinutý tak, aby zaručil vyvážené jízdní reakce na suchých dálnicích, rozbředlých městských silnicích i zasněžených horských cestách. Zajišťuje maximální přilnavost a kontrolu nad řízením při dynamické jízdě a v proměnlivých zimních podmínkách,“ vysvětluje M. Rantonen.

Bezpečnost na rozbředlém sněhu

Nokian Snowproof P zvládá všechny zimní podmínky a poskytuje spolehlivé výkony na mokrých silnicích a vozovkách pokrytých čerstvým či rozbředlým sněhem. Jednou z nejnáročnějších situací pro ovladatelnost je sněhová břečka, zejména pokud se nachází mezi jízdními pruhy na dálnici. Nový dezén, vyvinutý pro ochranu před aquaplaningem na rozbředlém sněhu, má hustou síť lamel a propojené drážky, které efektivně odvádějí vodu a rozbředlý sníh z místa kontaktní plochy mezi pneumatikou a silnicí. Odvod vody urychlují také leštěné drážky, které tak zvyšují bezpečnost a pomáhají řidičům za deště, ale zároveň dodávají pneumatice uhlazený, stylový vzhled.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres položila základní kámen své nové továrny na pneumatiky v Rumunsku

Nová směs pryže Alpine Performance je vyvinutá tak, aby zvládala širokou škálu teplot a zdokonalila tak vlastnosti na mokrém povrchu. Nokian Snowproof P zvládá náročné a chladné zimní dny, ale je spolehlivá také v mírnějším počasí. Tato speciálně vytvořená nová směs pryže zvyšuje přilnavost na mokru, aniž by omezovala vlastnosti pneumatiky v zimních podmínkách. Díky lehce se valícímu běhounu a moderní směsi pryže má sportovní pneumatika Nokian Snowproof P nízký valivý odpor a výjimečnou odolnost vůči opotřebení v různých podmínkách.

Mnohastěnné sněhové drápy mezi dezénovými bloky a v oblasti ramenou zajišťují vyváženou přilnavost na ledu a sněhu, zejména při brzdění a akceleraci. Podpory brzdění a akcelerace na blocích pryže pomáhají zlepšit podélnou přilnavost.

Všestranné testování pro extrémní bezpečnost

Zdokonalená přilnavost pneumatiky Nokian Snowproof P na sněhu a sněhové břečce je výsledkem více než čtyřletého vývoje. Výzkumy ukazují, že rozbředlý sníh představuje jeden z nejobávanějších a nejnebezpečnějších prvků zimy. Kombinace tajícího sněhu, vodního filmu na povrchu vozovky a potenciálního ledu je nebezpečná i pro zkušené řidiče. Jedinečná metoda testování aquaplaningu na rozbředlém sněhu, která je k dispozici na testovací trati ve městě Nokia, nám umožnila dlouhodobý vývoj vlastností pro jízdu na sněhové břečce.

Dezén, stavba pneumatiky a směs pryže jsou výsledkem nejmodernějších finských odborných znalostí a vyžadují tisíce hodin počítačového modelování, laboratorních srovnávání a autentického testování v různorodých podmínkách. Vývoj zahrnoval testování v laponských arktických podmínkách ve vlastním testovacím centru společnosti Nokian Tyres, které se nachází v Ivalu a je přezdíváno Bílé peklo. Kromě království ledu a sněhu byly vlastnosti nové pneumatiky na mokrém a suchém povrchu vylaďovány na několika středoevropských testovacích tratích v Německu, Rakousku a ve Španělsku.

Společnost Nokian Tyres měla také potěšení pokračovat ve spolupráci s mistrem světa ve Formuli 1 Mikou Häkkinenem.

„Jeho odborné znalosti ohledně pneumatik byly poprvé využity u osobní pneumatiky Nokian Powerproof a spolupráce s našimi testujícími týmy pokračovala také při vývoji pneumatiky Nokian Powerproof SUV a naší zimní pneumatiky Nokian Snowproof P,“ vysvětluje Marko Rantonen.

Häkkinen považuje pneumatiku Nokian Snowproof P za ideální kombinaci prvotřídních výkonů s příjemným pocitem z jízdy. Zejména si cení bezpečnosti a snadné ovladatelnosti při každodenní jízdě.

Přečtěte si také:   Na co si dát pozor u pneumatik? Continental radí, jak zvýšit bezpečnost jízdy

„Pneumatika pracuje spolehlivě jak při vysokých, tak při nízkých rychlostech na kluzkých vozovkách. Můžete si vychutnat přesné jízdní reakce a snadnou ovladatelnost i v extrémních situacích. Ať už čelíte jakýmkoliv zimním podmínkám, Nokian Snowproof P vám dává výjimečnou jistotu při řízení a zajišťuje tak bezpečnou a plynulou jízdu,“ říká Mika Häkkinen.

Nokian Snowproof P – Bezstarostná jízda na zimních silnicích

  • Stabilní výkony s prémiovou zimní přilnavostí
  • Spolehlivá a přesná ovladatelnost při vysokých rychlostech
  • Nízký valivý odpor šetří palivo a snižuje dopad na životní prostředí

Hlavní inovace:

Koncept Alpine Performance. Vynikající přilnavost v zimních podmínkách a spolehlivá ovladatelnost. Optimalizovaný dezén umožňuje zvětšit na maximum kontaktní plochu mezi pneumatikou a vozovkou a zvýšit tak přilnavost a ovladatelnost v zimních podmínkách a zpřesnit jízdní reakce. Propracované lamelování zajišťuje boční a podélnou přilnavost a tím i bezpečnou jízdu pod kontrolou. Směs pryže Alpine Performance zvládá chladné zimní dny, ale poskytuje vynikající výkony také v mírnějším počasí, tedy v široké škále teplot. Nová směs pryže zvyšuje přilnavost na mokru, aniž by omezovala vlastnosti pneumatiky v zimních podmínkách. Nízký valivý odpor snižuje spotřebu paliva a chrání životní prostředí.

Sněhové drápy: vyvážená přilnavost na sněhu a ledu. Sněhové drápy efektivně přilnou k měkkému sněhu a zaručují tak prvotřídní přilnavost při brzdění a akceleraci.

Podpory brzdění a akcelerace: speciálně vyvinuté pro větší přilnavost na sněhu. Ostrý, pilovitý tvar podpor zvyšuje podélnou přilnavost, která je nezbytná při brzdění a akceleraci.

Propracované drážky pro odolnost vůči aquaplaningu na vodě a rozbředlém sněhu. Speciálně uzpůsobené drážky urychlují odvod sněhové břečky a vody tím, že vodu účinně ukládají a následně ji rychle odvádějí pryč z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou. Odvod vody urychlují rovněž leštěné drážky, které tak zvyšují bezpečnost a pomáhají řidičům za deště.

Podpora dezénových bloků zaručuje stabilní a logickou ovladatelnost. Pneumatika zůstává stabilní a snadno ovladatelná jak ve vysokých rychlostech, tak v náročných zimních podmínkách.

* Průzkum zimních pneumatik 2019. Údaje založené na on-line panelovém průzkumu, který uskutečnila společnost Nokian Tyres ve spolupráci se společností pro průzkum trhu YouGov v době od prosince 2018 do ledna 2019. Průzkum proběhl v pěti zemích (Německo, Francie, Itálie, Polsko a Česká republika) na vzorku 500–2000 respondentů v každé zemi.