Pneumatiky Letní pneumatiky

Nižší spotřeba a ochrana životního prostředí: Continental představuje novinku EcoContact 6

Continental se díky více než 140 letům zkušeností a pokročilým technologiím dlouhodobě řadí mezi špičku v inovacích a v bezpečnosti pneumatik. Tento rok uvádí na trh novinku EcoContact 6, která přináší vylepšené pokračování svého předchůdce ContiEcoContact 5. Série EcoContact představuje koncept plášťů speciálně zaměřených na motoristy, kteří jezdí dlouhé vzdálenosti, i na ty, kteří dbají na spotřebu paliva a na ohled vůči životnímu prostředí.

Současný trend v automobilovém průmyslu směřuje k ekologickým řešením. Nový EcoContact 6 byl vyvinut takovým způsobem, aby splnil nejen náročné cíle výrobců automobilů, ale i požadavky konečných spotřebitelů, kteří se zaměřují na ekologii.

Ekologická, ekonomická i bezpečná

Kombinací ekologických a ekonomických cílů je EcoContact 6 mimořádným nástupcem jemu předcházejících generací. Pneumatika umožňuje řidičům optimalizovat spotřebu paliva a emise CO2 z automobilů. Kromě toho její zlepšené brzdné vlastnosti a ovladatelnost zajišťují bezpečnou jízdu v každé situaci.

„Obvykle se vylepšení jednoho aspektu pneumatik děje na úkor ostatních. U novinky EcoContact 6 se nám ale podařilo dosáhnout vynikající vyváženosti všech vlastností. Optimalizovali jsme valivý odpor pneumatiky, který má přímý vliv na snížení spotřeby vozidla. Pneumatika také poskytuje ještě vyšší bezpečnost díky kratší brzdné dráze, zlepšenou přilnavost a ovladatelnost vozidla. Zvýšil se rovněž kilometrový výkon,“ uvádí Juraj Ižvolt, ředitel Divize marketing Continental Barum s.r.o.

Green Chilli technologie

Do série Eco pneumatik přichází nejmodernější technologie Green Chili. Směs se díky vysoké flexibilitě polymerů v kombinaci s inovativními přísadami přizpůsobuje povrchu vozovky, čímž snižuje deformace a zabraňuje zvýšení teploty. To společně vede k nižší spotřebě paliva a k snížení emisí CO2. Navíc zpomaluje úbytek hloubky dezénu během celého životního cyklu, čím se zvyšuje kilometrový výkon pneumatik. EcoContact 6 dosahuje optimální rovnováhy mezi rozměrem pneumatiky a rozvržením prvků. Výsledkem je reaktivnější pneumatika, která se optimálně přizpůsobí různým podmínkám na cestách. Nová Green Chili směs zaručuje vyšší přilnavost na všech typech vozovky a bezpečnou brzdnou dráhu na suchu i na mokru.

Přečtěte si také:   Nová pneumatika Continental ContiAttack SM 2 nabízí vysoký kilometrový výkon pro silnice i závodní tratě

Každá z novinek musí prodělat důkladné, komplexní testování. EcoContact 6 najela během testů dohromady více kilometrů, než činí vzdálenost Země od Měsíce.

Vylepšený dezén pro bezpečnou jízdu na mokrém i suchém povrchu

Pneumatika kombinuje různé moduly dezénu navržené pro optimální výkon a dosahuje nejlepšího kompromisu mezi vlastnostmi na suché i mokré vozovce ve prospěch bezpečné jízdy. Drážky ramen se otevírají ven, aby zabezpečily odtékání vody, čímž snižují riziko aquaplaningu. Inovativní asymetrická geometrie žeber a lamel zajišťuje bezpečnost v manévrech při změně jízdních pruhů.

Valivý odpor jako klíčový parametr pro ekologičtější jízdu

Valivý odpor přímo souvisí se spotřebou vozidla. Proto se inženýři společnosti Continental zaměřili na jeho optimalizaci, zejména na problematiku rotace a na deformace pneumatik. Technicky jde o ztrátu energie v důsledku tepla, které vzniká při deformaci pláště. Optimalizací geometrie pneumatiky dosáhneme značky A ve valivém odporu, což následně vede k nižší spotřebě paliva.

Hodnoty AA na EU štítku se podařilo dosáhnout u většiny plášťů EcoContact 6. Na valivý odpor má vliv také velikost pneumatiky. Pláště s větším průměrem se deformují méně než pneumatiky menšího rozměru. Menší deformace dezénu vede k lepšímu valivému odporu. Pneumatiky s vyšším indexem zatížení se rovněž deformují méně (vzhledem k jejich větší robustnosti), což vede k zlepšení valivého odporu.

Široká nabídka rozměrů a možností

„Pneumatiky jsou dostupné v širokém spektru rozměrů a další budou brzy následovat. V nabídce budou pláště pro 13″ ráfky nejmenších vozů i pro 22″ disky velkých, sportovně užitkových vozidel. Šířka pneumatik pokrývá spektrum od 145 do 315 mm. V úzké spolupráci s automobilovým průmyslem se společnost Continental neustále snaží o rozvoj ekologických a ekonomických řešení s cílem, aby plnily veřejné i právní environmentální požadavky. Spolupráce s automobilkami pomáhá optimalizovat parametry jednotlivých plášťů pro každé vozidlo. V současné době společnost vyvinula už 50 jedinečných rozměrů korespondujících s konkrétními typy vozidel a na vývoji více než padesáti dalších se pracuje,“ dodává Juraj Ižvolt.

Přečtěte si také:   Test letních pneumatik 215/55 R17 podle ADAC (2024)

Continental opět spouští dlouhodobý test pneumatik řidiči z Facebooku

Pro společnost Continental je názor zákazníků velmi důležitý, proto se už podruhé rozhodla dát jim možnost otestovat své produkty. Tentokrát budou řidiči testovat novinku EcoContact 6. Deset vybraných testovacích jezdců by už tento rok mohlo vyzkoušet novinku z dílny Continental a potvrdit její vlastnosti v reálných podmínkách na českých a slovenských vozovkách. Řidiči, kteří během letní sezony najezdí alespoň 10 tisíc kilometrů a mají zájem se testu zúčastnit, mohou vyplnit přihlašovací dotazník uveřejněný na Facebookové stránce Continental v období 15. 2. – 3. 3. 2019.