Magazín

Nexen Tire podpořil hasiče u Žatce. Chce chránit zdraví a zajistit bezpečnost v Ústeckém kraji

zatec-nexen-hasici- (1)

Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire Europe významnou měrou finančně podpořil novou hasičskou stanici v průmyslové zóně Triangle u Žatce a pořídil moderní vybavení pro zajištění bezpečnosti a zdraví při zásazích. Nejmodernější hasičská stanice v Ústeckém kraji slouží v případě potřeby nejen firmám z průmyslové zóny, včetně Nexen Tire, ale také širokému okolí.

Do vybavení stanice bylo investováno celkem 36 miliónů korun, o které se podělil Hasičský záchranný sbor (HZS) se společností Nexen Tire Europe. Nexen podpořil hasičskou stanici v celkové hodnotě přesahujících 21 miliónů korun. Významnou měrou přispěl na pořízení zásahových přileb, obuvi, dýchacích přístrojů, motorových kotoučových pil nebo radiostanice a výpočetní techniky.

Přes 30 tisíc korun investoval Nexen také do pořízení AED defibrilátoru. Tento přístroj je schopen okamžitým elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Je tedy nedílným nástrojem pro poskytování první pomoci. Přístroj měl původně sloužit pouze při výjezdech do areálu Nexen Tire, avšak firma udělila HZS souhlas, aby byl AED k dispozici všem výjezdům stanice Bitozeves. „Vzhledem k tomu, že zdraví našich zaměstnanců nechceme nadřazovat nad zdraví jiných občanů a lidí v průmyslové zóně Triangle a jejím okolí, vzdáváme se práva na výhradní využívání přístroje pro zaměstnance Nexen Tire Europe. Chceme, aby byl AED přístroj k dispozici všem výjezdům stanice Bitozeves, tedy kdykoli dojde k ohrožení života lidí nejen v naší firmě, ale i v širokém okolí“, vysvětlil prezident společnosti Nexen Tire Europe Eung Young Lee. Veškeré další vybavení a nástroje pořízené s významným přispěním Nexenu mohou hasiči používat při jakémkoli zásahu v širokém okolí průmyslové zóny Triangle včetně dálnice D7.

Nejnověji Nexen pořídil HZS také stabilizační V podpory v celkové hodnotě téměř 180 tisíc korun. Podpěry slouží pro bezpečnou stabilizaci vozidel a podporu zátěže při záchranných pracích. Zabraňují nebezpečnému pohybu vozidel, který může nastat při použití vyprošťovacích zařízení. HZS může podpěry využívat od července 2019.

Přečtěte si také:   Barum získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka roku 2023 v kategorii pneumatik

Potřebné vybavení do stanice začal HZS pořizovat od roku 2017, aby byl připraven zasáhnout ihned po uvedení stanice do provozu. Ta byla slavnostně otevřena 9. dubna 2019 a její výstavbu hradil Ústecký kraj.

Ke dni zkušebního provozu měl Nexen povinnost zřídit jednotku hasičského záchranného sboru, která bude v případě potřeby připravena zasáhnout přímo v závodě. Jedno výjezdové družstvo je tak určeno pouze pro výjezdy do areálu Nexenu. V roce 2018 tak Nexen přispěl přes 11 milionů korun na mzdy hasičům, kteří se připravovali na přesun do nové hasičské stanice. Na mzdy bude Nexen připívat každý rok.

zatec-nexen-hasici- (2)