Magazín

Nexen Tire na veletrhu Technodays láká ke studiu technických oborů

Nexen-Tire-na-veletrhu-Technodays

Společnost Nexen Tire Europe se během 7. ročníku veletrhu Technodays představila žákům, jejich rodičům i široké veřejnosti. Cílem akce bylo přiblížit studentům možnosti uplatnění po absolvování technicky zaměřených škol a přilákat je ke studiu těchto oborů. I díky podobným aktivitám je v Ústeckém kraji o technické obory v posledních letech vyšší zájem.

Podle mluvčí ústeckého kraje Lucie Dosedělové je role firem v určitých oblastech vzdělávání nezastupitelná a tento typ spolupráce kraj podporuje. „Například se snažíme prostřednictvím hospodářských komor nalézt další vhodné zaměstnavatele pro spolupráci v oblasti praktické výuky, v rámci této aktivity nabízíme i poradenství v oblasti uzavírání smluv a podobně,“ popisuje jednu z aktivit kraje.

Návštěvníci veletrhu Technodays se mohli u stánku Nexen Tire Europe setkat se zaměstnanci firmy, kteří jim přiblížili její fungování, představili firemní prostředí, nabízené pracovní příležitosti a zodpověděli jejich dotazy. „Úspěch firmy se neměří pouze ziskem nebo obratem, ale také tím, jak atraktivní je pro potenciální zaměstnance. Vkládáme velké naděje do mladých studentů a talentů, které se snažíme oslovit a představit jim už nyní, jak se u nás mohou v budoucnu realizovat. Chceme studentům nabídnout cennou praxi a případně i zaměstnání v našem technologicky vysoce moderním závodu na výrobu pneumatik,“ okomentoval důvody účasti na veletrhu Ivan Dzido, mluvčí Nexen Tire Europe s.r.o.