Pneumatiky Letní pneumatiky

Nejdražší pneumatika na světě pochází z Dubaje, má v sobě diamanty a zlato

Život bohatých lidí bývá plný výstřelků. Někteří z nich dávají své bohatství rádi a často najevo, některým k tomu stačí drahé auto, jiní potřebují i další věci. A přesně pro ty je tu tato nejdražší pneumatika na světě.

Tuto superexkluzivní pneumatiku vyvinula dubajská společnost Z Tyre. Pneumatika byla navržena ve Spojených arabských emirátech, vyrábí se v Číně, ale ještě, než se dostane k zákazníkovi, putuje ještě do Itálie. Důvod? Jednoduchý. Tam si ji totiž do péče vezme světoznámé klenotnictví Joaillier Privé, které do pneumatiky vyrobí diamantové „Z“ a putuje zpět do Dubaje. Ani tím to ale nekončí, protože tady se přidávají ještě 24karátové zlaté pláty kolem diamantového „Z“. Ani to nedělají nějací neznámí lidé, ale zlatníci z prezidentského paláce v Abú Zabí.

Pneumatiky byly vyrobeny v roce 2015 a putovaly do aukce. V té je koupil neznámý majitel, který za jejich sadu dal více než 600 tisíc amerických dolarů. Vydražená částka byla prý darována na charitu. Pneumatiky byly přitom zapsány do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdražší pneumatiky na světě.

Ta by se skvěle hodila k nejdražšímu kolu na světě, které je pokryto diamanty, co říkáte? 🙂