Pneumatiky Letní pneumatiky

Michelin představuje novou letní pneumatiku Primacy 4

Na trh přichází nová letní pneumatika Michelin Primacy 4 pro osobní vozidla, která díky inovativní stavbě zaručuje krátkou brzdnou dráhu na mokrém povrchu až do okamžiku, kdy je zbývající hloubka běhounu 2 mm. Nová pneumatika Michelin má rovněž ukazatel, který usnadňuje kontrolu stavu opotřebení běhounu. Z průzkumů organizace DEKRA vyplývá, že životnost pneumatiky Michelin Primacy 4 převyšuje o 18 tisíc kilometrů ostatní pneumatiky z tohoto segmentu dostupné na trhu.

Pneumatika Michelin Primacy 4, která byla vytvořena po 3 letech vývoje, zajišťuje krátkou brzdnou dráhu na mokrém povrchu jak tehdy, když je nová, tak v průběhu jejího užívání. Testy TUV SUD prokázaly, že brzdná dráha nové pneumatiky je průměrně o 0,9 m kratší v porovnání s konkurenčními pneumatikami s rozměrem 205/55 R16 91V. Ještě lepší výsledky byly zaznamenány u opotřebených pneumatik. Pneumatika s hloubkou běhounu 2 mm má o 2,8 m kratší brzdnou dráhu, než je průměr u některých konkurenčních pneumatik.

Takové výkony zajišťuje nejnovější generace směsi pryže na bázi elastomerů a optimalizovaná stavba běhounu. Průřez běhounových drážek pneumatiky Michelin Primacy 4 má oproti tradičnímu kuželovitému tvaru spíše obdélníkovou podobu. Díky tomu se prostor pro odvod vody zvětšil o 22 % a zvýšila se tak odolnost vůči aquaplaningu i při zbývající hloubce běhounu 2 mm.

Z testů organizace DEKRA navíc vyplývá, že životnost pneumatiky Michelin Primacy 4 je delší – průměrně o 18 000 kilometrů3 – než odolnost nejbližších testovaných konkurenčních pneumatik. U nové pneumatiky je navíc snazší sledovat míru opotřebení běhounu, protože kromě tradičních indikátorů opotřebení se na spodní straně drážky nachází doplňující ukazatele. Díky nim mohou řidiči snadno a rychle stanovit úroveň opotřebení svých pneumatik.

chelin Primacy 4, která se nyní dostala do prodeje, je dostupná v 57 rozměrech – od 205/55 R16 do 255/40 R18:

  • 17 rozměrů pneumatik 16″
  • 30 rozměrů pneumatik 17″
  • 10 rozměrů pneumatik 18″
Přečtěte si také:   Test letních pneumatik 215/55 R17 podle ADAC (2024)