Pneumatiky Celoroční pneumatiky

MICHELIN CrossClimate 2 je nová celoroční pneumatika nové generace

MICHELIN CrossClimate 2_3

Pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 v sobě propojuje mnoho výkonnostních charakteristik, které jsou často zdánlivě neslučitelné, a snadno si poradí s různými povětrnostními podmínkami ve všech ročních obdobích. Pneumatika poskytuje:

  • výhody letní pneumatiky z hlediska brzdných vlastností na suchém a mokrém povrchu, energetické účinnosti a životnosti;
  • výhody zimní pneumatiky z hlediska záběru a brzdění na sněhu a při nízkých teplotách.

Značení 3PMSF (3 vrcholky hor se sněhovou vločkou) na bočnicích MICHELIN CrossClimate 2 potvrzuje, že pneumatiku je možné používat v zimě i v zemích, kde je používání zimních pneumatik povinné.

Vysoké výkony od prvního do posledního kilometru díky použití inovativních technologií

MICHELIN CrossClimate 2 představuje inovativní kombinaci těch nejvyspělejších technologií, které se užívají ve všech částech pneumatiky – zejména ve směsi pryže a dezénu.

Přečtěte si také:   Test letních pneumatik 215/55 R17 podle ADAC (2024)

Pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 – jak nová, tak s běhounem opotřebeným do zákonem stanoveného limitu (v souladu s předpisy týkajícími se užívání zimních pneumatik) – zvítězila v šesti z devíti testů uskutečněných v letech 2020 a 2021, především v kategoriích brzdění a záběru.

Pneumatika se také vyznačuje vynikající životností díky speciální směsi pryže a vroubkovaným lamelám, které snižují valivý odpor a prodlužují životnost pneumatiky.

Řešení použitá při výrobě pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 jsou šetrná k životnímu prostředí

Díky delší životnosti se pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 vyměňují méně často. Navíc je možné je používat až do zákonem stanovené minimální hloubky běhounu.
Méně pneumatik na výměnu znamená méně použitých surovin a méně odpadu. Nižší valivý odpor zase snižuje emise CO2. Valivý odpor pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 je srovnatelný s valivým odporem standardní letní pneumatiky. Díky delší životnosti si navíc řidiči mohou užívat lepšího poměru kvality a ceny a nižší valivý odpor ocení v menší spotřebě paliva.

Přečtěte si také:   Dunlop představuje novou generaci celoročních pneumatik Dunlop All Season 2

MICHELIN CrossClimate 2 je k dispozici na ráfky s průměrem 15 až 20 palců. Nabídka 115 rozměrů obsahuje 65 nových položek, což znamená o 40 % více než u předchozího modelu MICHELIN CrossClimate+.

Novinka Michelinu se vyrábí v sedmi evropských továrnách, především ve Francii, ale také v Polsku, Německu, Itálii a Španělsku.