Magazín

Maserati Levante obouvá z výroby pneumatiky Bridgestone

Masarati-Levante-Bridgestone-Dueler-HP-Sport

Nové SUV Maserati Levante s pohonem všech kol začalo vyjíždět z bran závodu Mirafiori nedaleko Turína v květnu 2016 na pneumatikách Bridgestone Dueler H/P Sport s rozměrem 255/60 R 18 108W.

Bridgestone vyvinul pneumatiku Dueler H/P Sport speciálně pro moderní vysokovýkonná SUV. Konstrukce dezénu vychází ze sportovní pneumatiky Potenza, aby mohl Bridgestone nabídnout řidičům vysokou úroveň citlivosti řízení, ovladatelnosti na mokru a jízdního komfortu, který očekávají od nejluxusnějších modelů SUV na světě. Pneumatika nese označení „MGT“, které dokládá její schválení značkou Maserati pro prvovýbavu vozidel s logem trojzubce.

Christophe de Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone Europe, zodpovědný za prvovýbavu, k tomu říká: „Bridgestone je poctěn, že byl vybrán jako dodavatel pro elegantní nové SUV Maserati Levante. Pneumatika Dueler H/P Sport poskytuje nejvyšší úroveň zážitků z jízdy na silnici a jsme přesvědčeni o tom, že to řidiči maximálně ocení.“

Smlouva společnosti Bridgestone o dodávkách pneumatik pro model Levante navazuje na dlouhodobou spolupráci se značkou Maserati, kterou Bridgestone zahájil začátkem tohoto tisíciletí vývojem inovativní 18“ pneumatiky typu „run flat“ (RFT) pro Maserati Quattroporte V.