Pneumatiky Letní pneumatiky

Letní pneumatika Continental PremiumContact 6 získala mezinárodně uznávaná ocenění za design

Continental PremiumContact 6

Nová letní pneumatika Continental PremiumContact 6 pro automobily střední třídy a luxusní vozy si vysloužila dvě mezinárodně uznávaná ocenění za design. Porotci, kteří rozhodovali, komu připadnou ceny IF Design Award a red dot design award za rok 2017, ocenili mimořádně zdařilý návrh tohoto pláště.

Ulrich Behr, konstruktér pneumatik ve společnosti Continental, jenž se na vývoji tohoto nového modelu podílel, prohlásil: „Samozřejmě nás obě tato ocenění velice těší. Při navrhování moderního designu pneumatiky nejprve zvažujete dezén. Ten je velice důležitým aspektem, neboť musí vyhovět stále větším očekáváním v oblasti bezpečnosti, ovladatelnosti a pohodlí. Důležitou roli však hraje také vzhled bočnice. Nejenže jsou na ní uvedeny informace, které spotřebitel potřebuje a z nichž je většina vyžadována zákony, ale bočnice rovněž propůjčuje pneumatice nezaměnitelnou identitu, která však musí ladit se vzhledem celé řady v sortimentu produktů.“ Dezén PremiumContact 6 není ovšem jen výrazný, je i škálovatelný, takže se plášť dá obout jak na hatchbacky typu Volkswagen Golf, tak na velká SUV. Pneumatika je ostatně dostupná ve více než 100 velikostech.

Obě udělená ocenění patří mezi nejprestižnější v oblasti průmyslového designu. Zvláštní pozornost se při verdiktu věnuje kvalitě návrhu, z něhož má prospěch koncový uživatel. V obou případech o udělení ocenění rozhoduje panel nezávislých odborníků z celého světa.

continental-PremiumContact 6

Pneumatika s nejkratší brzdnou dráhou

Co se týče jízdních vlastností, model PremiumContact 6 sklízí pozitivní ohlasy již od svého uvedení na trh. Mimo jiné zvítězil v testu letních pneumatik časopisu AutoBild, kde mu byla naměřena nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce. Předčil tak všech 51 konkurentů. Kromě toho získal titul „Eco-Champion“, odborníci vyzdvihli skutečnost, že pneumatika nabízí rovnováhu mezi bezpečnostními aspekty a ekonomickým provozem, což se odráží v jejím příznivém valivém odporu a kilometrovém výkonu. Ty jsou na nejvyšší možné úrovni.