Magazín

KTM ocenil Dunlop jako jednoho ze svých nejlepších dodavatelů

KTM 450 SX-F

Výrobce motocyklů KTM oznámil, že si Goodyear jako držitel značky Dunlop v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika odnesl nejvyšší hodnocení třídy A z nejnovějšího auditu jeho dodavatelů.

Rakouská značka silných motocyklů výrobci pneumatik předá ocenění Supplier Quality Excellence Award na výraz uznání jeho aktivit v oblasti návrhu a vývoje nových produktů, výroby, dodavatelského řetězce, správy a prodeje pneumatik.

KTM si nedávno vybral pneumatiky Dunlop Geomax MX33 za originální výbavu všech motocyklů své motokrosové řady, od vlajkového modelu 450 SX-F až po lehké dvoutaktní motocykly KTM 125 SX a juniorskou řadu.

Husqvarna, která je rovněž členem skupiny KTM Group, si stejné závodní pneumatiky vybrala pro celou svou výrobní řadu. Obě motokrosové značky se pro pneumatiky Geomax MX-33 rozhodly po rozsáhlých srovnávacích testech. Geomax MX-33 byly navrženy pro zdolávání měkkých, rozblácených a středně obtížných terénů a jejich všestrannost dává jezdcům na motorkách KTM a Husqvarna možnost pořádně zabrat na proměnlivém povrchu.

Přečtěte si také:   Continental UltraContact NXT vyhrála Swiss Automotive Show Innovation Award 2023

Miguel Morais, manažer pro originální výbavu u společnosti Dunlop Motorcycle Europe, řekl: „Ocenění naší práce od KTM nás velice potěšilo. Vždy velmi dbáme na to, abychom svým partnerům poskytovali dobré služby, od výroby nejmodernějších pneumatik až po zajišťování profesionální podpory jejich sítě. KTM nastavil vysoké standardy, jsme hrdí na to, že můžeme společně přispívat k co nejvyšší výkonnosti jejích strojů.“

Ocenění za obchodní partnerství a spolupráci se odrazilo i na výsledcích obou společností na závodní dráze. KTM má za sebou úspěšnou závodní sezónu 2021, v níž zaznamenala díky Pedrovi Acostovi vítězství na Mistrovství světa Moto3 a díky Cooperovi Webbovi na americkém Mistrovství AMA v supercrossu. Oba jezdci závodili na pneumatikách Dunlop, což jen potvrzuje účinnost partnerství KTM a Dunlop ve špičkovém motoristickém sportu.