Život řidiče

Kompletní přehled předpisů pro zimní výbavu nákladních vozidel a autobusů pro zimu 2020/2021

Hankook SmartControl TW01

Continental pomáhá provozovatelům vozových parků lépe porozumět nejnovějším regulačním požadavkům v jednotlivých zemí. Proto opět zveřejňuje přehled evropských předpisů, týkajících se zimní výbavy nákladních automobilů a autobusů.

V nadcházející zimní sezóně 2020/2021 budou ve vybraných zemích povinné pneumatiky označené symbolem sněhové vločky v hoře (3PMSF). V souladu s těmito regulačními požadavky jsou všechny pneumatiky pro nákladní vozidla a autobusy Continental pro řízenou i hnanou nápravu v palcových rozměrech 17,5; 19,5 a 22,5 k dispozici s certifikací 3PMSF. Společnost Continental nabízí jedno z nejširších portfolií zimních pneumatik pro nákladní automobily a autobusy.

M+S /Alpský symbol/ Symbol sněhové vločky – jaký význam má na pneumatice?

Pro bezpečnou jízdu s optimální trakcí i na vlhkých nebo zledovatělých silnicích doporučuje Continental používat na řízené a hnané nápravy nákladních automobilů a autobusů zimní pneumatiky. Specializované portfolio zimních pneumatik Continental jednoduše identifikovatelné symbolem sněhové vločky na bočnici pláště, snadno překonává pneumatiky se symbolem M+S a také výrazně překračuje požadavky certifikace Alpského symbolu. Zimní pneumatiky, které jsou označeny symbolem 3PMSF, musí projít standartní praktickou zkouškou definovanou v předpisu OSN 117 a vykazovat vhodnost pro zimní použití na zasněžených silnicích při srovnávacím testu brždění a trakce. Pneumatiky označené M+S (Mud + Snow) mají dezén nebo strukturu běhounu navrženou tak, že v případě sněhu nabízí výkon přesahující standardní pneumatiky. Označení M+S nepodléhá žádnému definovanému jednotnému zkušebnímu postupu.

Přečtěte si také:   Bridgestone zavádí do nové produktové řady pneumatik Ecopia pro dálkovou dopravu technologie ENLITEN, které vozovým parkům zvýší hospodárnost a sníží provozní náklady

Kompletní přehled předpisů pro zimní výbavu nákladních vozidel a autobusů pro zimu 2020/2021 najdete v tomto dokumentu (PDF, CZ, 2 MB).

Foto: Hankook