Magazín

KAMAZ-master a Goodyear chtějí bojovat o vítězství v Rallye DAKAR

KAMAZ-master-a-Goodyear- (2)

Společnost Goodyear dále prohlubuje své partnerství s týmem KAMAZ-master, kterému slouží jako oficiální dodavatel pneumatik. Oba partneři se nyní těší na další úspěšnou spolupráci a cestu na stupně vítězů v jednom z nejnáročnějších motoristických závodů světa Rallye Dakar.

Už 22. listopadu se do Saúdské Arábie vydala nákladní vozidla týmu KAMAZ-master na pneumatikách Goodyear před účastí na 43. ročníku dálkové rallye, které začne 3. ledna.

Všechny zprávy o Rallye Dakar 2021 najdete zde.

Platí obecné pravidlo, že všechna nákladní vozidla musí rallye absolvovat na standardních pneumatikách, které jsou v prodeji v běžné obchodní síti a může si je pořídit jakýkoli zákazník nebo vozový park. Mimořádné užitné vlastnost a odolnost pneumatik Goodyear řady ORD Off Road tým KAMAZ-master ke své plné spokojenosti využil už při poslední rallye. Prokázaly při ní, že se skvěle hodí k zvládání nejrůznějších podmínek na trase a dopomohly týmu k umístění na celkové první a druhé pozici.

„Úspěch týmu KAMAZ-master je dokladem toho, jak pokročilé trakční schopnosti a nezdolnou kostru naše off-roadové pneumatiky ve velmi náročných podmínkách nabízejí. Stejné kvality mohou uživatelé očekávat od všech řad pneumatik značky Goodyear, které jsou vyvíjeny tak, aby splňovaly požadavky co nejširšího možného nasazení a využití na silnici i v terénu,“ říká Maciej Szymanski, ředitel marketingu užitkových pneumatik Goodyear v Evropě. „Řízení vozového parku nebo podnikání se často podobá úsilí o udržení první pozice v závodě. Každý aspekt je důležitý pro dodání zboží včas, při dodržení nejvyšší úrovně kvality a splnění všech požadavků zákazníků, a současně také při optimalizaci celkové efektivity vozového parku. Stejně jako na Rallye Dakar je důležité moci se spolehnout na správně zvolenou výbavu a partnery.“

KAMAZ-master-a-Goodyear- (1)

„Byl to velmi obtížný rok. Pandemie zkomplikovala přípravu kamionů a zasáhla do programu výcviku posádek. Ve srovnání s předchozími sezónami to bylo letos kvůli letošní bezprecedentní situaci velice náročné a hektické. Jsme proto vděčni svým partnerům, že s námi i přes všechny potíže zůstali,“ říká Vladimir Chagin, vedoucí týmu KAMAZ-master. „Na závod jsme dobře připraveni, vůz je velmi solidní a dobře vybavený, a to i těmi nejnovějšími technologiemi. Na Dakaru se tak opět budeme snažit předvést to nejlepší, abychom své partnery a fanoušky nezklamali!“ dodává.

Tým KAMAZ-master si hodně slibuje od nových moderních technických řešení, lepších dílů a montáže, které si pro závod kamionů Rallye Dakar 2021 připravil. Jeho kamiony nyní směřují do přístavu Marseille v jižní Francii, kde se všechna zúčastněná vozidla nalodí na cestu na Arabský poloostrov.

KAMAZ-master-a-Goodyear- (3)

43. ročník Rallye Dakar odstartuje v saúdskoarabské Džiddě 3. ledna. Po celém okruhu přes pouště Arabského poloostrova karavana závodních vozidel dojede 15. ledna do cíle na pobřeží Rudého moře. Trasa bude pro všechny naprosto neznámá. Od prvního do posledního dne závodu na ní kamiony čekají nádherné duny, skalnaté kaňony i úseky vhodné pro rychlou jízdu, které důkladně prověří technické možnosti nákladních vozidel a pneumatik a řidičské mistrovství jednotlivých týmů.

Tým KAMAZ-master se letos Rallye Dakar zúčastní se čtyřmi závodními kamiony KAMAZ-43509. Členy týmu jsou aktuální dakarský šampion Andrej Karginov, vítěz rallye Silk Road 2019 Anton Šibalov a Ajrat Mardejev a Dmitrij Sotnikov. Posádky budou obhajovat své umístění v kategorii trucků tohoto slavného a vyčerpávajícího závodu.