Magazín

Hyung Yun Kim je novým výkonným ředitelem maďarské pobočky Hankook

New_managing_director_at_Hankooks_European_plant_in_Hungary

Společnost Hankook Tire jmenovala Hyung Yun Kima novým výkonným ředitelem svého evropského závodu v Maďarsku. Pan Kim nahrazuje Seonga Hak Hwanga, který řídil výrobní závod v Rácalmás od roku 2017 a nyní bude ve společnosti působit v nové funkci.

Pan Kim (58) získal titul bakaláře (BSc) chemie na univerzitě Inha v Koreji a později na též univerzitě i magisterská titul (MSc) v oboru fyzikální chemie. Do společnosti Hankook nastoupil v roce 1991. Od té doby pan Kim zastával ve společnosti Hankook různé manažerské pozice. Díky nim získal bohaté znalosti a zkušenosti, které využije i ve své nové funkci. Naposledy vedl divizi plánování výroby v globálním ústředí společnosti Hankook Tire v Koreji.

Pan Kim je potěšen, že bude moci převzít odpovědnost za vedení evropského závodu společnosti. Tento závod má výrobní kapacitu až 19 milionů pneumatik ročně a pracuje zde okolo 3 000 zaměstnanců, a považuje se za klíčový evropský provoz společnosti Hankook. Od položení základního kamene v červenci 2006 se tento závod dále rozšiřoval a modernizoval s investicemi přibližně 900 milionů EUR. Pan Kim se zavazuje udržovat vysoké standardy, které nastavili jeho předchůdci a nadále posilovat pozici společnosti Hankook na evropském trhu pomocí nejnovějších technologických inovací a prémiového portfolia.

„Vítáme pana Kima na jeho nové pozici zde v Evropě,“ říká Sanghoon Lee, prezident společnosti Hankook Tire Europe. „Evropská továrna Hankook je srdcem naší společnosti na tomto kontinentu a má za sebou úspěšnou historii již od roku 2007, kdy zahájila výrobu. Díky rozsáhlým technologickým znalostem a dlouhodobým obchodním zkušenostem bude náš nový výkonný ředitel navazovat na úspěch, který vybudovali jeho předchůdci společně s našimi hrdými zaměstnanci.“

Přečtěte si také:   Goodyear pokračuje ve sponzorství Goodyear FIA ETRC se zcela novou specifikací pneumatik

„Velmi se na práci v továrně Hankook v Maďarsku těším; myslím si, že tato pobočka do značné míry přispívá k celosvětovému úspěchu společnosti. Mým hlavním cílem je dále rozvíjet roli závodu Rácalmás jako výrobního závodu společnosti v Evropě. Jsem přesvědčen o budoucích úspěších tohoto závodu a nemohu se dočkat, až budu zkoumat příležitosti, které automobilový průmysl nabízí, “dodal pan Kim.

Seong Hak Hwang úspěšně řídil evropský závod společnosti Hankook během doby, kdy působil jako výkonný ředitel společnosti Hankook Tire Rácalmás. Díky odborným znalostem a úsilí pana Hwanga funguje závod na plný výkon i přes zásadní narušení způsobená koronavirovou pandemií. Pod jeho vedením byla realizována řada partnerství v oblasti originálního vybavení (OE) a díky jeho úsilí maďarský závod nyní dodává na trh téměř 900 různých velikostí a modelů. Zboží dodává i předním výrobcům prémiových automobilových značek jako je Audi, BMW, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, MINI, Opel, Peugeot, Porsche a Volkswagen Group včetně značek Volkswagen, Škoda a SEAT.