News

Hankook Ventus Prime³ v nových testech letních pneumatik 195/65 R15

Pneumatika Hankook Ventus Prime³ opět prokázala svoji jedinečnou výkonnost v nezávislých testech pneumatik. Šampión komfortních pneumatik výrobce Hankook z úspěšné produktové série Ventus slaví úspěchy také v letošních testech, pořádaných redakcemi odborného tisku pro automobilisty. Navazuje tak na mimořádné vítězství v testech pneumatik redakce Auto Bild, největšího časopisu pro automobilisty v Evropě, v roce 2016 po svém uvedení na trh, jakož i na umístění v mnohých mezinárodních testech v následném roce 2017. V letošním testu letních pneumatik udělil renomovaný německý klub automobilistů ADAC pneumatice Ventus Prime³ celkové hodnocení „dobrá“ (nejlepší hodnocení v testu) a pneumatiku vychvaloval za její mimořádné brzdné výkony. Což potvrdila také redakce časopisu Auto Bild svým hodnocením jako „velmi vyvážená pneumatika, která je vynikající na suché a dobrá na mokré vozovce“. Jednalo se pravděpodobně o nejrozsáhlejší test letních pneumatik, do kterého bylo zařazeno 51 značek), včetně všech nejlepších značek. Vítězem testu se stal opět vítěz z roku 2016. Pro udělení nejlepšího hodnocení brali pořadatelé v potaz několik kritických faktorů. Za nejdůležitější z nich určili brzdnou dráhu pneumatiky jak na mokré, tak i na suché vozovce, která byla v porovnání s ostatními značkami mimořádně krátká. Krátkou brzdnou vzdálenost považuje valná většina řidičů určitě za nejdůležitější prvek bezpečné jízdy. Redaktoři časopisu Auto Bild došli během testu k závěru, že kromě mnohých faktorů považují pneumatiku Hankook za vítěze testu především díky mimořádným jízdním vlastnostem na mokré a suché vozovce, preciznímu chování během řízení a zatáčení a krátké brzdné vzdálenosti na mokré i na suché vozovce, jakož i díky velmi příjemnému komfortu jízdy.

Vývoj pneumatiky Hankook Ventus Prime³ byl zaměřen na dosažení ideálního vyvážení výkonu, komfortu a bezpečnosti jízdy, jakož i snížení dopadů na životní prostředí. Velmi dobrý brzdný výkon na mokré vozovce byl klíčovým faktorem, kterého vývojáři výrobce Hankook chtěli docílit. Tohoto stavu bylo možné dosáhnout díky směsi s příměsí siliky, použité při výrobě běhounu, umožňující mimořádně efektivní přilnavost pneumatiky Ventus Prime³ k vozovce, jakož i aplikací nové technologie mísení, umožňující rovnoměrný rozptyl polymerů a pojivových částic ve směsi běhounu. To se projevuje jak lepším brzdným výkonem na mokrých vozovkách, tak i nižším valivým odporem. Dále došlo k zvětšení kontaktní plochy mezi pneumatikou a vozovkou díky speciálnímu provedení asymetrického dezénu. Pneumatika Ventus Prime³ poskytuje mimořádný výkon na suché vozovce díky vysokému stupni tuhosti jak v podélném, tak i v příčném směru, kombinovanému se speciálně „hybridní tvrdostí“ žeber dezénu s rozlišnými stupni tvrdosti na vnitřní a vnější části žeber. Pneumatika dosahuje velmi dobrého brzdného výkonu díky zkoseným hranám bloků, umístěných po celém povrchu běhounu. Během brzdění dochází přítlakem na bloky k zvětšení kontaktní plochy pneumatiky s vozovkou.

Přečtěte si také:   Goodyear přidal nové rozměry pneumatik Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6. Dočkali se zejména majitelé velkých aut

Součástí složení běhounu pneumatiky Ventus Prime³ jsou nově vyvinuté polymery s vysokou molekulární hmotností, které zvyšují odolnost proti opotřebení. Nejmodernější lehká kostra s kordovými vlákny z umělého hedvábí a s širokým bezešvým ocelovým nárazníkovým pásem a s vysoce tuhou výplní patky zlepšuje nejen ovladatelnost, nýbrž také odezvy kol během řízení, a to i při vysokých rychlostech. Díky lepšímu rozložení bloků, optimalizaci úhlu příčných drážek a bočnic se sníženým aerodynamickým odporem došlo ke snížení hlučnosti pneumatiky, což ještě více zvyšuje komfort jízdy.

Výrobce Hankook dodává pneumatiky Ventus Prime³ na trh náhradní spotřeby ve více než 90 rozměrech, v šířkách 195 až 245, s profilovým číslem 65 až 40 a rychlostním indexem H – W (210 – 270 km/h) a pokrývá poptávku řidičů širokého spektra typů osobních vozidel, počínaje kompaktní třídou až po luxusní limuzíny.