Magazín

Hankook ve svém projektu „Design Innovation 2020“ představuje futuristickou vizi pneumatik a mobility

20201116_Hankook_presents_futuristic_tyre_and_mobility_vision_with_its_Design_Innovation_2020_project

Výrobce prémiových pneumatik Hankook uvedl na svém oficiálním kanálu YouTube svůj projekt „Design Innovation 2020“, který nám ukazuje vizi platformy pro futuristické pneumatiky, které jsou inovací v oblasti řízení a mobility. Program „Design Innovation“, který byl spuštěn v roce 2012, je výzkumným a vývojovým projektem, který výrobce pneumatik každé dva roky organizuje ve spolupráci s jednou z předních světových univerzit v oblasti projekce a návrhů. Tento společný výzkumný projekt předkládá futuristické koncepty řešení řízení a mobility, které se snaží vypořádat se současnými výzvami.

V rámci tématu „nové koncepce ve městech“ se profesoři a studenti z katedry průmyslového designu/návrhů na univerzitě v Cincinnati v USA zaměřili na transformaci měst a rekonfiguraci mobility, která s vývojem ve městech souvisí. Spíše než na prezentaci pouhé mobility jako takové, vyvinuli studenti scénář, který vizualizuje mobilitu jako součást obytných prostor s rozšířenou automatizační infrastrukturou a špičkovými technologiemi, jako jsou technologie šetrné k životnímu prostředí, autonomní řízení nebo umělá inteligence. . Návrháři a inženýři společnosti Hankook poté tyto vizionářské koncepty dále rozvíjeli.

Srdcem této vize je dvoukolové modulární zařízení výrobce pneumatik nazvané „Hankook Platform System (HPS)-Cell“. HPS-Cell slouží jako autonomní a dvoukolová platforma a je elektronickým vozidlem využívajícím technologii „Hankook Electric Mobility Technology (H.E.M.)“. Platforma může fungovat pro různé účely, v různých kabinách pro cestující nebo nákladových prostorech, nazývaných pody, připojena na jejich horní části. Futuristický model HPS-Cell odděluje platformu mobility od její funkce pomocí těchto připevňovacích podů a ukazuje, že právě pneumatika je centrem mobility.

HPS-Cell funguje na vakuové pneumatice a využívá technologii senzorů, která identifikuje běhouny pneumatik a stav vozovky v reálném čase. Zároveň reaguje na rizika opotřebení a mění vzory běhounu podle stavu vozovky pomocí variabilních kol a optimalizované infrastruktury.

Přečtěte si také:   V Bridgestone vyvinuli speciální sportovní pneumatiky Potenza pro elektrické SUV značky Maserati

Aby mohla být tato koncepční pneumatika a platforma HPS-Cell uvedena v život, spolu s ní Hankook vyrobil koncepční film a prototyp, který zobrazuje, jak bude moci populace v roce 2040 tento typ platformy mobility používat. Ve videu jsou platformy kombinovány s různými pody různých forem tak, aby vyhovovaly konkrétním potřebám, jako je například cesta jednoho dojíždějícího za prací, městské zemědělství nebo rodinný výlet. Vyměnitelné pody na vrchu této platformy pro mobilitu HPS-Cell maximalizují škálovatelnost a efektivitu pohybu v inteligentních městech budoucích generací. Video bude sdíleno na různých kanálech po celém světě a bude ukazovat schopnosti společnosti Hankook v oblasti globální inovace designu.

20201116_Hankook_presents_futuristic_tyre_and_mobility_vision_with_its_Design_Innovation_2020_project_2

Jimmy Kwon, viceprezident Hankook Tire Brand Lab, řekl: „Hankook Tire začleňuje nové nápady do naší špičkové technologie a zkoumá tak designové koncepty pro příští generaci, protože společnost Hankook věří, že kreativita je prvním krokem k tomu, jak uvést fantazii do reality. Jsme opravdu velmi nadšení, že vám můžeme ukázat výsledky naší letošní práce, protože tato práce hovoří o podstatě budoucí mobility, jak ji vidí společnost Hankook.“

Přečtěte si také:   Rumunská továrna Nokian Tyres vyrobila první pneumatiku podle harmonogramu a v roce 2025 zahájí komerční výrobu

Jako špičková globální společnost Hankook nadále aktivně reaguje na rychle se měnící svět budoucí mobility a posiluje svou vedoucí pozici v dosahování technologického pokroku. Společnost neustále zajišťuje originální technologie využíváním své globální sítě pro výzkum a vývoj a špičkového technologického výzkumného zařízení Hankook Technodome, které hraje klíčovou roli centra této oblasti. Společnost Hankook také realizuje projekty zaměřené na budoucnost, jako je například kampaň „The Next Driving Lab“, která prostřednictvím svých futuristických pneumatik přináší nové a inovativní zážitky z jízdy v budoucnosti.