Magazín

Hankook rozšiřuje své testovací kapacity ve Španělsku

20210621_Hankook_expands_testing_capacity_in_Spain_01

Výrobce prémiových pneumatik Hankook zahájil provoz svého nového testovacího centra v prostorách Applus + IDIADA Group. Prostory se nacházejí asi 60 km jihozápadně od Barcelony. Společnost má za sebou úspěšné 15leté partnerství s provozovatelem. Mimo jiné byla vyvinuta trasa pro řízení na mokru a byla přitom zohledněna doporučení společnosti Hankook.

Dnes tyto prostory slouží evropským výrobcům prémiových automobilů jako vývojové trasy pro jejich vlastní náročné testy. Aby se v budoucnu mohly provádět testy pneumatik ještě efektivněji, bylo nové testovací centrum Hankook vybaveno nejmodernější, automatizovanou a zcela „bezpapírovou“ testovací logistikou, od zaznamenávání výsledků až po skladování a zpracování přepravy. Kromě toho má 20členný španělský testovací tým, který je přidružen v technickém centru Hankook Europe Technical Centre v Hannoveru, i vysoce moderní kanceláře, odpočinkové prostory a společenské místnosti.

„S dalším rozšiřováním našich testovacích kapacit ve Španělsku se posouváme na další úroveň, spolu s naším místním partnerem Applus+ IDIADA,“ říká Klaus Krause, vedoucí evropského výzkumného a vývojového centra v Hannoveru. „Jsme přesvědčeni o tom, že zejména naše nově instalované testovací prostory významně zlepší naše úsilí poskytování těch nejlepších testovacích podmínek a služeb našim zaměstnancům a zákazníkům. Budeme také moci na místě provádět mnohem více testů.“

Oficiální inaugurace na místě se bude konat, jakmile to současná pandemická situace dovolí.