Pneumatiky Autobusové pneumatiky

Hankook představuje nové pneumatiky pro městské autobusy SmartCity AU04+ s delší životností a rovnoměrnějším opotřebením

Hankook-SmartCity_AU04_plus-autobus

Výrobce pneumatik Hankook rozšiřuje své portfolio pneumatik pro autobusy v městské hromadné dopravě o novou produktovou řadu: SmartCity AU04+. Pneumatika pro autobusy v městské hromadné dopravě umožňuje dosažení přesvědčivě efektivní spotřeby paliva a maximální odolnosti proti opotřebení.

Během vývoje došlo k vytvoření nového dezénu. Vylepšené rozmístění žeber, stabilizace 3D bloků v běhounu a optimalizace klikatých drážek zaručují mimořádnou trakci bez omezení celkové životnosti. Provoz v městské hromadné dopravě s nekonečným počtem rozjezdů a zastávek představuje pro autobusové pneumatiky intenzivní a nestejnoměrné zatížení. „Z tohoto důvodu výrobce Hankook upravil šířku ramen a samotný dezén pneumatiky SmartCity AU04+. Díky tomu zaručuje rovnoměrnější opotřebení. Díky zlepšené konstrukci a novému složení běhounu je nová pneumatika odolnější proti vysokým teplotám, což se projevuje pozitivně nižším opotřebením a delší životností, jak je jen možné,“ dodává Dipl.-Ing. Klaus Krause, vice president společnosti Hankook a ředitel Evropského Technického Centra v Hanoveru, v Německu.

Během vývoje nové pneumatiky představoval aspekt bezpečnosti jízdy stěžejní faktor, na který se Hankook zaměřil. Nová produktová řada Hankook splňuje všechny tyto požadavky. Stejně jako pro AU03+ jsou pro pneumatiku AU04+ typické zesílené bočnice, poskytující pneumatice ochranu před poškozením v důsledku zasekávání kamenů. Kromě toho vykazují všechny tři modely pneumatik pro autobusy v městské hromadné dopravě pozoruhodně krátkou brzdnou vzdálenost. AU04+ se vyznačuje především mimořádně vynikajícím chováním na mokré vozovce díky zlepšenému umístění lamel. Hluboké indikátory opotřebení v bočnici pneumatiky SmartCity AU04+ usnadňují detekci technického stavu pneumatiky a v důsledku toho slouží jako prevence před časově provozním opotřebením.

Pneumatika AU04+ se dodává v rozměrech 275/70R22.5 s označením symboly M+S a tzv. alpským symbolem.